Zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že bude z Lucie Bílé královna české popmusic. Narodila se jako Hana Zaňáková 7. dubna 1966 v Kladně, vyrůstala ale v Otvovicích, ke kterým má dodnes velký citový vztah. Vlastní tam i několik nemovitostí včetně kulturního domu. 

S bráchou se vzájemně chránili

Zpěvačka má krásný vztah se svým bratrem Karlem, vzájemně si pomáhají už od dětství. „Všichni věděli, že kdyby se na mě sáhlo, brácha nastoupí a udělá z nich tři malé do školky,“ prozradila Lucka. Při vzájemném pošťuchování mu ale v dětství dokázala dát co proto.

Tatínek Josef Zaňák byl hodně přísný a občas nešel pro ránu daleko. „Dodnes mám před očima, jak drží brášku, jak ho něčím mlátí a já nastavuju svou pr*el, abych to schytala já. Běhali jsme dokolečka, Kája utekl a já nastavovala, protože jsem ho chránila.“

Zdroj: Youtube

Po letech přiznala, že se stala obětí znásilnění

Krátce po revoluci prožila zpěvačka něco, co ji dodnes budí ze spaní. Na jedné party se seznámila s chlapcem, kterého později pozvala do bytu kamarádky, kde měla domluvený nocleh. Zpočátku bylo vše příjemné, jenže záhy mladík zamkl byt, schoval klíče a skočil na ni. 

Zpěvačku povalil na zem, kopal ji do břicha, tahal za vlasy a kroutil ruce, aby neměla šanci se jakkoli bránit pozdějšímu znásilnění. „Byl to normální saďour, působit někomu bolest mu dělalo potěšení,“ napsala ve své knize. 

Lucií Bílou začala být díky Hannigovi

Už během mládí projevovala Lucie zájem o zpěv a hudbu. Vůbec první zkušenosti pak získala jako členka rockových skupin Vitacit či Arakain.

V 80. letech si jí všiml producent Petr Hannig, který také vymyslel její umělecký pseudonym. Z Hany Zaňákové se tak díky němu stala Lucie Bílá. 

Hannig pro ni napsal písně Neposlušné tenisky a Horší než kluk. Větších úspěchů ale dosáhla až v dalším desetiletí, kdy se objevila v tehdy nejznámějších muzikálech u nás – Bídníci, Dracula a Krysař. Postupně se vypracovala v úspěšnou sólovou zpěvačku, která několikrát ovládla i anketu Český slavík. 

Umí být velmi štědrá

O Lucii Bílé se říká, že své partnery umí rozmazlovat a rozhodně na nich nešetří. Současný partner Radek Filipi dostal drahou motorku. Václav Noid Bárta měl dostat studio, mercedes, buginu a motorku. Petr Makovička pak dokonce svou kavárnu. Říká se, že před rozchodem podobně obdarovala všechny své partnery, nejspíš aby na ni vzpomínali jen v dobrém.

První lásku ukončila smrt

Krátce před sametovou revolucí se Bílá seznámila s tehdejší dětskou hvězdou Tomášem Holým. Ten byl po rozchodu a bydlel kousek od ní.

„Kamarád, který se o něm zmínil, mi dal číslo, na které jsem bez rozpaků zavolala. Jmenuji se Lucka a chci s tebou chodit, co ty na to? A on, že jo,“ ráda na seznámení vzpomíná.

Zpočátku si dávali rande v hospodě, časem spolu začali bydlet. Jednoduše hotová idylka. Jenže přišel silvestr 1989, krátce po něm odjela Bílá na Slovensko, a když se vrátila domů, byla v šoku.

Dozvěděla se, že o svou lásku přišla kvůli tragické nehodě. Holý nezvládl pod vlivem alkoholu řízení automobilu a v plné rychlosti narazil čelně do stromu, na místě byl mrtvý. Lucie z toho byla na dně, několik týdnů dokonce nevyšla z bytu.

Kratochvíl ji vyměnil za modelku

Na muže ale nezanevřela. V roce 1993 se zamilovala do producenta Petra Kratochvíla. O dva roky později se pak z jejich čisté lásky narodil syn Filip. „Zavřeli jsme se na chalupě, vypnuli mobily a za devět měsíců se narodil Filípek. Kluka jsem si strašně přála,“ odhalila.

Nakonec se ale jejich životní cesty rozdělily v roce 2000, kdy se Kratochvíl zamiloval do Miss Československa 1992 Pavlíny Babůrkové a Bílou kvůli ní opustil. 

První manželství nevydrželo ani rok

Zpěvačka po rozchodu s Kratochvílem měla několik krátkodobých známostí. Prožila románky s podnikatelem Radkem Pokorným či hercem Janem Révaiem.

Znovu se ale zamilovala až do pozounisty Stanislava Penka, kterého si dokonce v roce 2002 vzala za muže. Manželství ale nevydrželo ani rok. 

Zpěvačka později odhalila, že se Penk po svatbě změnil a začalo mu vše vadit. „Má minulost, přítomnost, mé okolí, přátelé, rodina i má práce. Začala z něj padat zlá slova,“ uvedla. Míval záchvaty zuřivosti, a dokonce prý Lucii čas od času doma zamykal.

Reklama na štěstí

Přestože chtěla být zpěvačka po rozvodu nějakou dobu sama, dlouho jí to nevydrželo. Brzy se zamilovala do o čtrnáct let mladšího hudebníka Václava Noida Bárty. Láska to byla od začátku vášnivá a v roce 2006 se v italském Miláně potají vzali.

Jenže ani tady štěstí nevydrželo dlouho, protože už na začátku září 2008 Bílá na tiskové konferenci oznámila, že se rozešli.

Bodyguard a zahradník v jedné osobě

Samota nikdy nebyla zpěvačce souzená a po rozvodu s Noidem začala randit s provozním Petrem Makovičkou. Byl to svalovec, kterému Lucka sahala sotva po ramena. Není divu, že z něj udělala svého bodyguarda a asistenta.

Využila ho ale rovněž coby údržbáře svého domu, a dokonce i jako zahradníka. Po šesti společných letech ale ze vztahu vyprchala jiskra a rozešli se.

Milovaný road manažer

V posledních letech tvoří zpěvačka zamilovanou dvojici s o sedmnáct let mladším kulturistou Radkem Filipim. Ačkoli se jednou rozešli, od roku 2018 spolu tvoří stabilní pár.

Lucii od začátku dělá road manažera, a když je třeba, i bodyguarda. Dokonce se spekuluje o tom, že by se mohli vzít. Není divu, slavice ho chválí, kudy chodí.

„Jsem tak ráda, že jsi, lásko. V tomto zmatku všeho, co je kolem, jsi můj maják v moři. Děkuji ti za zázemí, za obejmutí, za pohlazení a hlavně za ten pocit, že je svět hezčí, než teď zrovna je,“ dojemně se mu vyznala v minulém roce.

Zdroj: Vlasta.cz, Zeny.iprima.cz, Krajskelisty.cz, Rozhlas.cz, Lifee.cz

Související články