Svou hereckou kariéru zahájila Charlene Tilton v sedmdesátých letech a nedlouho poté přišla její životní role. Postava Lucy Ewing se objevila v mnoha dílech této kultovní série a nenechala si ujít ani pokračování. Seriál byl totiž obnoven mezi lety 2012 a 2014.

V tom se ale herečka objevila jen jako hostující hvězda. Z dalších projektů, na kterých se Charlene během své kariéry podílela, můžeme zmínit filmy Velká středa nebo Smrtelná sázka. Šlo však povětšinou o rozpočtově menší a ne tolik úspěšné filmy, což znamená, že Dallas v jejím životopise zkrátka dominuje.

Zdroj: Youtube

Chtěla rychleji stárnout

V době své největší slávy se objevovala na stovkách titulek magazínů a za jednu epizodu seriálu brala padesát tisíc dolarů, což je při dnešním kurzu v přepočtu více než milion korun. Tvůrcům se to ale zcela jistě vyplatilo, protože když se postava Lucy v seriálu vdávala, její svatební den přilákal k obrazovkám 65 milionů diváků.

Patřila k sexbombám, ale sama se tak tehdy vůbec nevnímala. Svou dřívější krásu si podle magazínu People dokázala uvědomit až s odstupem řady let. Když fotila obálky magazínů jen v plavkách, dokonce si přála, aby rychleji stárla, protože se domnívala, že z ní jednou bude opravdu velká charakterní herečka.  

Všudypřítomný kokain

V rozhovoru pro Page Six se herečka svěřila, že popularita, které dosáhla, měla přirozeně i svá úskalí. Dallas začala natáčet jako sedmnáctiletá, a navíc v době divokých osmdesátek, kdy byl na každém rohu dostupný kokain.

Podle Charlene stačilo jednoduše přijít například do nočního klubu a prostě si ho objednat. Za to, že se nenechala zlákat a nespadla do drogové závislosti, prý vděčí svým starším seriálovým kolegům, kteří na ni dohlíželi a drželi ji od drog stranou.

Během svého života byla metr padesát vysoká herečka dvakrát vdaná. Poprvé mezi lety 1982 až 1984 za country zpěváka Johnnyho Lee a podruhé v letech 1985 až 1992 za hudebníka Domenicka Allena.

Z prvního manželství má také své jediné dítě – dceru Cherish, která po své mamince zdědila podobu a po tatínkovi nadšení pro hudbu. Té se totiž profesionálně věnuje stejně jako on.

S lahví na gauči

Velkou životní ránou bylo pro herečku nečekané úmrtí jejího partnera, kameramana Cheddyho Harta, který v roce 2009 zemřel na srdeční selhání. Herečka pak sedm měsíců truchlila s lahví alkoholu na gauči a bylo to s ní tak vážné, že se začala bát i o vlastní život. Hlavně kvůli své dceři se ale nechtěla upít, sebrala veškeré síly a začala zase normálně žít.

Nový elán do života našla také díky tomu, že se nechala přesvědčit, aby se stala dobrovolnicí v neziskové organizaci Actors for Autism. Ta podporuje autisty působící v zábavním průmyslu. Herečka se našla také v roli babičky a s nadšením se věnuje svým dvěma malým vnoučkům.

Na to, jak herečka dnes vypadá, i na retro fotky ze seriálu se podívejte do galerie!

Zdroj: vlasta.cz, wikipedia.org, people.com, people.com, bestlifeonline.com, people.com, csfd.cz, dailymail.co.uk

Související články