Pokud by měla ve svůj narozeninový den Madonna zapíchnout do dortu svíčky podle roku narození, bylo by jich letos 65. Kdyby však měla zdobit na základě toho, jak se chová a cítí, bylo by jich tam kolem 20.

Zdroj: Youtube

Na startu

Správná žena na správném místě ve správnou dobu. Asi to tak bylo, protože hned první studiové album z roku 1983, nazvané přímočaře Madonna, ovládalo hitparády. Nejen v rodné Americe, ale až ve vzdálené Austrálii a mírně nedobytné Anglii. Tehdy se oceňovalo podle prodejů a když se prodal milion kusů, následoval titul platinová deska. Madonna jich do roku 2015 nastřádala celkem 15 a dostala se do Guinessovy knihy rekordů s ne sice libozvučným, ale úctyhodným titulem nejprodávanější zpěvačka.

Nejen o zpěvu

K úspěchu neodmyslitelně vedle zpěvu a chytlavých písniček patřila Madonnina image. Vsadila na provokaci. V roce 1990 videoklip "Justify My Love" zakázali vysílat na hudební stanici MTV. Text začíná celkem nevinně a romanticky: Chci tě líbat v Paříži. Chci se s tebou vodit za ruku v Římě. Ale asi tušíte, k čemu směřuje. Ve videoklipu se objevují sexy scény s drsnějšími prvky/pomůckami a holky se líbaj s holkama. Jasně, doba pokročila, ale tehdy to veřejnost šokovalo.

Mimo scénu

Když se řekne manžel, většině z nás naskočí seriózní tvář anglického režiséra Guye Ritchieho. Seznámil je zpěvák Sting a jeho manželka Trudie Styler. V roce 2000 Madonna porodila syna Rocca a v prosinci se s velkou pompou provdala za Guye na zámku Skibo ve Skotsku. Vydrželo to osm let. Málokdo si vzpomene, že prvním manželem zpěvačky byl sympatický drsňák herec Sean Penn, vzali se v roce 1985 a v roce 1989 se rozvedli.

Vyběhané dítě

Jasně, Madonna má také dceru. Jmenuje se Lourdes a zrodila se z lásky k fitness trenérovi jménem Carlos Leon. Potkali se při běhání v Central Parku v New Yorku, pohledný mládenec dostal nabídku k práci a asi byl šikovný. Randili tři roky. Proslýchá se, že Madonna nabídla příteli 20 milionů dolarů, když se jí podaří otěhotnět. V roce 1996 se narodila dcera. Rodiče se rozešli, ale v dobrém. Carlosovi se dařilo, vybudoval vlastní velmi úspěšné fitko, dostal i pár filmových rolí. Snažil se být dobrý táta, naučil Lourdes jezdit na kole, podle jeho vzpomínek jí telefonoval každý den. Když byla starší, uznával i její kritiku šatníku. Dokonce se převlékl, když mu řekla, že zvonáče, které má na sobě, jsou příšerné

Byznys s rodinou

Že to Lourdes myslí s módou vážně, přesvědčilo i mámu, a tak v roce 2010 Madonna uvedla trh oděvní řadu Material Girl, kterou spolu vytvořily. Je vám název povědomý? Samozřejmě, inspiroval se slavným hitem. Oblečky se zase inspirovaly osmdesátkami, kdy byla Madonna sexy symbolem s lehkou stopou punku. Šly na dračku.

Extravagance na síti

Kdyby sociální sítě neexistovaly, Madonna by je určitě vymyslela. Kde by mohla tak úspěšně provokovat i po šedesátce? Třeba pořádně dlouhou řadou milenců. Nedávno se po pěti měsících randění rozešla s třiadvacetiletým modelem Andrewem Darnellem. V březnu americký bulvár napsal, že má nového muže, boxera Joshe Poppera, mladšího o 35 let. Trénuje šestnáctiletého Davida Bandu, zpěvaččina adoptivního syna z Malawi. Madonna adoptovala ještě Mercy a dvojčata Esther a Stellu. Takže je šestinásobná máma.

Co o Madonně nevíte

  1. O jejích hereckých kvalitách se trochu pochybuje, ale v roce 1996 získala ocenění Zlatý Globus jako nejlepší herečka v komediální či muzikálové roli. Bylo to za roli Evity Peron ve filmu Evita.
  2. V roce 1977 utekla z domu, který sdílela po smrti matky jen s tátou. Na cestu do New Yorku si troufla s 37 dolary v kapse.
  3. Slavný film Osobní strážce z roku 1992 mohl vypadat úplně jinak. Původně se totiž pro roli, ve které zazářila Whitney Houston, počítalo právě s Madonnou.

Zdroj: vlasta.cz youtube.com lofficielibiza.com suggest.com

Související články