Zpěvačka Marcela Holanová se narodila 10. června 1951 v Praze a vyrůstala pouze s maminkou. Zpěvu se věnovala už od dětství, v šedesátých letech pak vystupovala na odpoledních čajích na Zbraslavi. Když byla na střední ekonomické škole, soukromě studovala zpěv u profesorky konzervatoře Jaroslavy Bernardové.

Pomocná ruka Karla Vágnera

K profesionální kariéře Holanové velmi pomohl hudebník Karel Vágner. Tomu se zalíbila, když ji slyšel zpívat v Lucerna baru, a poradil jí, aby se zúčastnila konkurzu do Armádního uměleckého sboru. Ona ho poslechla, vybrali ji a jako jeho členka se souborem začala počátkem 70. let vystupovat.

Zdroj: Youtube

Dodnes vzpomíná na Gotta

V polovině stejného desetiletí pak prošla dalším konkurzem, a to na zpěvačku skupiny Faraon. Výběr měl tehdy na starost baskytarista a kapelník Karel Šíp, který se později stal jejím manželem. Nejslavnější období ale prožila po boku Karla Gotta, se kterým nazpívala hit Čau lásko, který je dodnes oblíbený. 

„Karel je absolutně pracovitý a neuvěřitelně gentlemanský, on je pro mě takový Oldřich Nový. Velmi miluje své publikum, lidi, a čerpá z nich energii. Je stále jedním z mých osudových Karlů,“ prozradila před lety v rozhovoru pro Rozhlas.

Věřila, že se k ní vrátí

Po boku Karla Šípa vydržela rusovlasá zpěvačka dlouhých pětadvacet let. Společně také založili rodinu a přivedli na svět syna Karla. Dál už to ale bohužel nešlo, protože mu Holanová přišla na nevěru s o třicet let mladší Ivou Havránkovou.

Nechtěla se ale vzdát bez boje a dlouhý rok manželovi milenku tolerovala, protože v koutku duše věřila, že se k ní vrátí. To se ale bohužel nestalo a rozjela se rozvodová válka.

Rozvod jako velké drama

Konec jejich lásky byl velmi dramatický. Manželé na sebe kydali špínu, často se pomlouvali a také bojovali o peníze. Holanová požadovala v rámci vyrovnání 8 milionů korun, protože tušila, kolik si asi tak manžel vydělá. Nakonec se ale musela spokojit s „pouhým“ milionem.

„A to jsem nežádala ani čtvrtinu, na co bych měla nárok. Jenže jemu právník poradil, ať si vyčistí účty, takže mu na nich zbylo něco směšného, a já nemohla nic dokázat, jelikož jsem čísla účtů neznala,“ svěřila se webu Aha. „Jo, a abych mu nekřivdila. Nechal mi chalupu, kterou jsem ovšem pořídila ze svých prostředků.“

Dostala se do finančních problémů

Zpěvačka se tehdy ocitla nejenom bez životní lásky, ale také ve finančních potížích. „Kdybych nezpívala, nemám na chleba. A kšefty teď jedou, na jaře to bylo horší, tak to musím vyrovnat,“ prozradila tehdy.

Hrozilo, že už se nepostaví na nohy

Rozvod ale nebyl jedinou těžkou zkouškou, kterou si musela zpěvačka v životě projít. Potýkala se také se zdravotními problémy, které začaly v okamžiku, kdy jí praskla náhrada kyčelního kloubu.

Kvůli tomu nemohla pravidelně rehabilitovat a její zdravotní stav se začal postupně zhoršovat. Když se k tomu přidaly ještě bolesti zad, nevypadalo to s Marcelou Holanovou vůbec dobře.

„Když jsem byla nemocná, opravdu jsem se doplazila jen na záchod, můj muž mi musel pomáhat i do vany a to člověku také nepřidá. Kromě toho, že trpí tělo, tak tím utrpí pochopitelně také jeho ego. Kdybych žila sama, vůbec nevím, jak bych to zvládla,“ prozradila v rozhovoru pro kafe.cz. 

Nový partner, nový začátek

Z nejhoršího už je ale naštěstí Marcela Holanová v těchto dnech venku. Svůj čas tráví hlavně se svými nejbližšími. Těmi jsou partner Bob a také nový pejsek. „Pořídili jsme si jezevčíka, protože ten předchozí nám umřel a prostě si domov bez čtyřnohého kamaráda neumíme představit. Ten předchozí byl miláček, byl na mě hodně fixovaný a pořád jsem ho měla za patami. Eda, jak se ten nováček jmenuje, ještě potřebuje výchovu, tak se musím, a ráda, věnovat i jemu,“ svěřila se Marcela Holanová pro kafe.cz.  

Vrátila se také k hudební kariéře a užívá si každý okamžik před publikem. „Jsem šťastná, že po patáliích jsem zase zpět a práce mne zase strašně moc baví. A těším se na své příznivce a posluchače, na jejich potlesk, a když si prozpěvují se mnou, to je elixír mého života. Těším se na každé setkání s nimi,“ dodala. 

Související články

Zdroj: vlasta.cz, kafe.cz, dotyk.cz, csfd.cz, ahaonline.cz, extra.cz, region.rozhlas.cz