Marek Adamczyk je český herec, který zazářil v televizní taneční soutěži a teď se chystá na výjimečnou roli. Co ho posouvá vpřed? Překvapivě je to frustrace. „Je to věc, kterou vítám, protože mě posouvá dopředu. Ve chvíli, kdy mě věci štvou a nejdou mi, se dokážu nejvíc naučit a můj mozek se dokáže nejvíc proměnit,“ prozradil o sobě šestatřicetiletý herec, kterému uplynulé měsíce přinesly spoustu důležitých výzev a změn. Minulý rok totiž bojoval o výhru v taneční soutěži StarDance, kde se protančil až do šestého kola. Co však pro něho bylo velkou výzvou, byla účast jeho manželky, proti které musel v soutěži stát.

Zdroj: Youtube

Jak ale poznamenal, jejich rodinné vztahy to nijak nenarušilo. „Bylo to naopak velmi zajímavé a dostali jsme se do životní situace, kterou si jen tak nevyzkoušíte. Dostal jsem se za půlku,“ připomněl Marek pyšně svůj taneční výkon v pořadu Show Jana Krause. O své ženě však po celou dobu jen básnil. „Ona je skvělá! A myslím si, že právě to, jak se dokáže hýbat, jí hodně pomohlo i ve sportování, protože snowboardcross je hodně o rytmu,“ dodal Marek Adamczyk, který si své ženy velmi váží. Marek mimo jiné prozradil, že se svou manželkou pojedou na dodatečnou svatební cestu, a to do Spojených států, kde chtějí poznat krásy tamních národních parků.

Marek se připravuje na svou velkou roli

Eva Adamczyková se momentálně připravuje na velké závody, ale ani Marek nezahálí. V létě se totiž herec představí v roli Miloše Formana na letní scéně Musea Kampa v rámci cyklu portrétů významných osobností. „Opravdu se na to těším,“ prozradil s pocitem hlubokého obdivu k legendárnímu režisérovi. „Zamýšlel jsem se nad tím, co přesně má být podstatou mé role, a došel jsem k závěru, že klíčovým motivem spojeným s Milošem Formanem je touha po svobodě,“ prozradil své myšlenky herec, který je momentálně slaměným vdovcem.

Přes zimu bývá sám, protože se jeho žena účastní pravidelných závodů a tréninků v zahraničí. „Evka se domů vrací občas. Bývá to tak, že je týden doma a poté odjede na týden nebo dva pryč. Je to přijatelné a někdy docela příjemné. Samozřejmě mi chybí, ale je to snesitelné. Není to zase tak dlouho,“ vysvětlil herec, kterého můžete znát z televizního seriálu Pod hladinou. „Obvykle mi chvíli trvá, než si zvyknu na její nepřítomnost, než se zcela adaptuji, a pak si musím zvyknout znovu, když se vrátí,“ řekl s úsměvem a popsal, jak tráví dny, kdy je sám. A že se rozhodně nenudí.

„Setkávám se s přáteli, chodím na procházky se psem, připravuji se na roli Formana, chodím běhat, cvičit a k tomu hraji v divadle… takže den je nakonec docela plný, žiju jako penzista,“ uzavřel rodák z Prahy.

Zdroj: vlasta.cz, show Jana Krause, TV Prima

Související články