Moderátorka Markéta Mayerová se narodila 5. června 1967 ve Zlíně. Vystudovala práva, a dokonce získala i titul JUDr. Na začátku 90. let začala moderovat v Radiu Kiss, kde se také v roce 1993 seznámila se svým budoucí parťákem a také manželem Slávkem Bourou.

Ikony se tvořily samy

V roce 1995 pak Markéta Mayerová společně se Slávkem Bourou nastoupili do TV Nova, kde se stali moderátory pořadů Rande či Vabank. Na Nově zůstali do roku 1998, přičemž působili ještě ve Snídani s Novou

Mayerová dodnes říká, že tehdy s Bourou zažívali slávu, jako kdyby měli rockovou kapelu. „Nova prostě vystřelila a byla to taková doba, která tvořila ikony sama. Bylo nás všude strašně moc. Už jsem měla strach, že sama na sebe vyskočím z plechovky. Takže lidi podle toho reagovali,“ prozradila Mayerová v rozhovoru pro Lifee. 

Zdroj: Youtube

Odvrácená tvář slávy

Tehdy je znala celá republika, nicméně sláva, kterou společně zažívali, jim leckdy nebyla dvakrát příjemná. „Začínalo to tím, že někdo spal před brankou, protože čekal na autogram. Když jsem šla po ulici, vypadalo to různorodě. Podle toho, jestli jsem se nalíčila, nebo nenalíčila. Protože když jsem se nenalíčila, měla jsem šanci dojít dál,“ popsala Mayerová pro Lifee.

Kniha účesů

Snad ještě větší popularity se dostalo Mayerové v roce 1998, kdy vydala soubornou knihu svých 42 účesů nazvanou Markeťáky. V té době je pak chtěla nosit každá žena. Když přišla Mayerová třeba do obchodu nakoupit a měla zrovna vlasy „jen“ v culíku, byli všichni zklamaní. „Takže jsem si pak musela dělat Markeťáky i v soukromém životě, abych nezklamala náhodné kolemjdoucí.“

Z kolegů se stali manželé

Markéta Mayerová a Slávek Boura spolu v „devadesátkách“ trávili tolik času, že se nakonec jeden do druhého zamilovali a v roce 1997 se vzali. O tři roky později pak přivítali na svět dceru Agátu. Zpočátku se jim dařilo skvěle, žili si nad poměry, ale postupně prožívali jednu krizi za druhou. 

V roce 2008 pak oba přiznali, že se rozvádějí. „Prostě nám to přestalo klapat,“ prozradil iDnesu Slávek Boura. Tehdy se ale Blesku podařilo vypátrat, že za rozpadem manželství byl možná někdo třetí.

Mělo se jednat o jistou Moniku Bernou, se kterou se měl Boura scházet. „Já nikoho nemám,“ zareagoval tehdy na všetečné dotazy Blesku. Jak to tehdy bylo, dodnes ví nejspíš jen on sám.

V lásku věřit nepřestala

Z rozvodu se Slávkem Bourou se Markéta Mayerová dostávala dlouho. Ještě po třech letech na ní bylo znát, že je to pro ni stále citlivé téma. Nikdy ale nepřestala věřit, že jednoho dne potká dalšího muže, se kterým jí bude krásně.

„Zažila jsem úžasný vztah, oboustrannou lásku, máme nádherné dítě. Ale doufám, že to není všechno,“ svěřila se moderátorka před lety iDnesu. Jelikož si ale své soukromí hodně chrání, neví se, jestli je momentálně zadaná, nebo stále čeká na toho pravého.

Stále moderuje a je také zastupitelkou

Mayerová se dodnes věnuje moderování. V současnosti moderuje pořad Kolotoč na rádiu Český rozhlas Dvojka. Realizuje se už také několik let v komunální politice a je součástí zastupitelstva v Dolních Břežanech.

Je z ní půlbabička

Před dvěma lety se Mayerová pochlubila, že se stala „půlbabičkou“. Jeden ze synů Slávka Boury, které má z jiného manželství, se totiž stal v roce 2021 otcem. „Já jsem půlbabička, tenhle titul jsem dostala. Moje půlvnučka se u mě byla koupat a její maminka říkala, ať se podívá, jak babička blbne. Pak mi došlo, že to jsem já,“ pochlubila se Mayerová v rozhovoru pro Super. 

Ačkoli Markétu rozvod se Slávkem dlouho bolel, dnes je pojí přátelský vztah. Dokonce se zkraje roku společně objevili na speciálním natáčení televize Nova, které se uskutečnilo v rámci oslav 30 let od začátku vysílání.

„Velmi milé a příjemné natáčení pořadu Na lovu ku příležitosti 30. výročí TV Nova,“ napsal Boura ke snímku, na kterém stojí vedle bývalé manželky a oba se na něm usmívají. 

Související články

Zdroj: vlasta.cz, lifee.cz, super.cz, idnes.cz, csfd.cz, frekvence1.cz