I když vypadá velmi mladě, sympatická světlovláska Martha má v občance datum narození 3. srpna 1941, což znamená, že letos oslaví třiaosmdesát. Dlouhověkost mají v rodině, maminka, také Martha, se dožila 93 let.

Prarodiče z matčiny i tátovy strany do Ameriky přesídlili z Polska. Těžko říct, jestli by se u sousedů vypracovala a udržela v oboru, který právě prožívá takový boom.

Zdroj: Youtube

Krásná i šikovná

Už jako holka pořádala Martha dětské oslavy. Na střední škole pracovala jako modelka pro školní časopis a přivydělávala si i na vysoké, kde studovala dějiny architektury.

Dokonce pracovala pro značku Chanel. Ve druháku se vdala. Ačkoliv sama měla pět sourozenců, má jen jednu dceru Alexis a už je dvojnásobnou babičkou.

Chlapi, pozor!

V šedesátých letech se Martha stala burzovní makléřkou, což bylo tehdy troufalé. Toto území bylo vyhrazeno mužům! Brzy však začala pokukovat i po jiném způsobu, jak se prosadit.

Nakonec se proslavila díky televizním pořadům a knihám, ve kterých ukázala, že umí vařit a uklízet, ale také třeba opravit cokoliv v domácnosti. Povzbuzovala ženy, že když to zvládne ona, dokážou to také.

Slavný přítel

Na co sáhla, to se jí dařilo. Možná proto, že se snažila učit, ale nepoučovat. Úspěšná podnikatelka sepsala téměř stovku knížek, ale také prodává kuchyňské potřeby vlastní značky. V Americe koupíte mražená jídla podle jejích nejlepších receptů.

Muži se jí trochu báli, ale v manželství strávila 30 let. Právě ona byla tou ženou, která opustila Anthonyho Hopkinse po premiéře Mlčení jehňátek, protože v něm viděla děsivou postavu kanibalského vraha.

Co by vás mohlo překvapit

  • Martha by si do životopisu mohla také připsat herečka, například se objevila v komedii Matky na tahu.
  • K šíření tipů pro domácnost i vaření využívá také sociální sítě. Soukromí sdílí s fanoušky na Facebooku.
  • Při práci v realitách jí to trochu ujelo. Byla zatčena a odsouzena na 5 měsíců pro zneužití interních informací v obchodě s akciemi.

Zdroj: časopis Vlasta, youtube.com

Související články