„Jsem Beran a pracuji jako barmanka. Jsem holka z gastra, která nechce být v životě průměrná, a proto si jde vždy za svým cílem. Spoustu lidí tohle nemá, tak bych za to nerada byla souzena. Ale věřte mi, že vždy je lepší pocit být dobrá než průměrná.“ Tak zní úvodní medailonek, se kterým vstupovala do kulinářské show MasterChef Česko 2023.

Zdroj: Youtube

A jak slibovala, tak dodržela. V každém kole ukázala, že si ze slov poroty bere ponaučení, pracovala na sobě a zlepšila se. Právě její píle ji poslala až do samotného finále soutěže, kde se utkala s Kubou a Honzou. Od počátku byla favoritkou na výhru, ale když porota vyhlásila jiné jméno vítěze, národ se začal bouřit.

Měla vyhrát ona, míní diváci

Někteří fanoušci začali na sociálních sítích diskutovat o tom, že vyhrát měla právě ona. Jako jediná připravovala finálové pokrmy s klidem, chladnou hlavou a zároveň nikoho nepodrážela. Pracovala sama za sebe a věnovala se tomu, co na talíř naservíruje. I tak to bylo málo a soutěž vyhrál Honza. „Terko, mrzí mě, že jste nevyhrála. Připravila jste tři nádherné pokrmy, na rozdíl od Kuby jste riskovala a na rozdíl od Honzy byla po celou dobu konzistentní. Přijde mi to těžce nefér,“ napsala jedna ze sledujících.

Jiní komentující upozornili i na to, že Honza Terce naschvál vyndal puding z mrazáku. „Udělal podraz, zmatkoval, byl nejvíc špinavý, ale stejně vyhrál. Tohle za mě není profesionální kuchař,“ shodují se sledující. „Honza na každého valí ty svoje oči, hraje na city a začne fňukat. To není chlap, natož kuchař,“ dodala jiná fanynka.

Terka je s výkonem spokojená

Jenže Terka svou prohru neřeší a žádné zklamání, natož zášť nepociťuje. Naopak je ráda za zkušenost a příležitost, kterou od televize dostala. Našla jsem tam pár opravdových přátel a prodírali jsme se jednotlivými výzvami. V mé cestě bylo několik emočních pádů a několik kuchařských zranění. Ale stále jsem bojovala. I když se mi nepodařilo vyhrát soutěž, byla to ta největší životní jízda!! Finále jsem si užila na 100 %, odcházím se vztyčenou hlavou a uzavírám to svými nejlepšími pokrmy,“ dodala na Instagramu a přiznala, že MasterChef jí dal do života hodně.

S vařením bude pokračovat

Jak prozradila v jednom z rozhovorů, soutěž ji velmi ovlivnila a s vařením bude i nadále pokračovat. Účasti v show tak rozhodně nelituje. „Odešla jsem ze soutěže opravdu s dobrým pocitem, bylo to úžasné, potkala jsem tam nejlepší kamarády. Člověk musí hrát s tím, co dostal, a kritiku na internetu neřeším. Do budoucna mám velké plány a doufám, že se mi všechno povede tak, jak bych si přála.“

Zdroj: Vlasta.cz, Snídaně s Novou, Instagram

Související články