V neděli celý svět obletěla smutná zpráva. Zcela nečekaně zemřela hlavní hvězda úspěšného seriálu Přátelé Matthew Perry. Hercovo bezvládné tělo nalezl v sobotu odpoledne v jeho domě v Los Angeles jeho manažer, který okamžitě zavolal záchranku. Pomoci už mu však nebylo. Jeho poslední zveřejněný příspěvek na sociálních sítích pochází z osudné vířivky.

Zdroj: Youtube

Přátelé byli zlomovým bodem v jeho kariéře

Matthew Perry se narodil v roce 1969 v americkém státě Massachusetts a nejvíce se proslavil jako Chandler Bing v populárním sitcomu Přátelé. Seriál se natáčel pravidelně od roku 1994 do roku 2004 a dočkal se celkem deseti sérií. Po celých deset let se setkával s úspěchem a oblibou, díky čemuž se zapsal do srdcí milionů diváků po celém světě. Z herce byla rázem hvězda první velikosti. Získal dokonce dvě nominace na cenu Emmy za svůj výkon v Přátelích a další dvě za výkon v seriálu Západní křídlo.

Bojoval s démony i vážnou nemocí

Matthew Perry se dostal na vrchol popularity, což se výrazně podepsalo na jeho osobním životě. Jeho největším démonem byl alkohol. V posledních měsících života vypadal zanedbaně, neupraveně a na nákupy chodil ve vytahaném triku a teplácích. Podle všeho nezvládal každodenní starosti a ve stresových situacích sahal po lahvi.

Původce jeho nestálého psychického zdraví můžeme hledat v jeho mládí, kdy prodělal několik vážných nemocí. Prasklo mu tlusté střevo, prodělal těžký zápal plic, dostal se do kómatu a nakonec se mu chvilkově zastavilo srdce. Kromě toho měl za sebou i několik neúspěšných milostných vztahů, z nichž se dlouho nemohl vzpamatovat. Chodil například s Lizzy Caplan nebo Julií Roberts. Podle vlastních slov ukončil vztah jako první, protože se bál, že ho ženy zklamou. Na lásku však nezanevřel.

Vystoupal zpět na vrchol a napsal knihu

Před nedávnem herec napsal knihu s názvem Přátelé, milenci a jedno strašné monstrum, ve které popisuje celý svůj životní příběh včetně toho, jaké to bylo, bojovat se závislostí na alkoholu a opiátech, za které podle svých slov utratil okolo 9 milionů dolarů (cca 210 mil. korun). Od svých 26 let navíc údajně žil střídavě ve střediscích pro léčbu závislostí a mimo ně, čtrnáctkrát byl na odvykacím programu, pětašedesátkrát absolvoval detoxikační program a více než 6000krát se zúčastnil sezení Anonymních alkoholiků. Podle posledních informací se ale v den jeho úmrtí na místě žádné drogy nenašly.

Kolegové ze seriálu chystají společnou vzpomínku

Nečekaná tragédie zasáhla nejen jeho rodinu, ale také kolegy ze seriálu Přátelé, kteří na jeho památku zavzpomínali na Instagramu. „Matthewe Perry, budeš světu moc chybět. Radost, kterou jsi za svůj krátký život přinesl tolika lidem, bude žít dál. Cítím se požehnaná každým tvůrčím okamžikem, který jsme spolu sdíleli,“ napsala Maggie Wheeler.

Herečka Selma Blair, která s ním v minulosti tvořila pár, sdílela velmi silná slova. „Všichni jsme ho milovali a já obzvlášť. Každý den. Milovala jsem ho bezvýhradně. A on miloval mě. Jsem z toho zničená. Mám zlomené srdce. Sladké sny, Matty,“ napsala ke společnému snímku, který byl pořízen teprve nedávno.

Proto se také jeho kolegové ze seriálu Přátelé rozhodli, že v co nejbližší době uspořádají společné setkání, aby na jeho památku a odkaz společně zavzpomínali.

Zdroj: Vlasta.cz LATimes TMZ People ČTK

Související články