Osud krásné herečky Meny Suvari by si nechtěla prožít žádná žena. Přestože zažila skutečně drsné chvíle, nikdy nepřestala věřit, že ve svém životě najde klid a lásku. Nakonec se tak stalo, ale cesta k tomu byla opravdu složitá.

VIDEO: Jak vypadala Mena Suvari jako teenager? Připomeňte si ji v komedii Prci prci prcičky.

Zdroj: Youtube

Znásilnění jí obrátilo život vzhůru nohama

Mena Suvari se narodila 13. února 1979 ve městě Newport na Rhode Islandu. Má tři bratry, přičemž jeden z nich slouží v americké armádě. Její dětství poznamenala neuvěřitelně bolestná zkušenost, na kterou nikdy nezapomene. Všechno začalo v šesté třídě, kdy se ji snažil dostat do postele jeden ze spolužáků jejího staršího bratra. Pronásledoval ji a vyvíjel na ni nátlak.

Mena mu od začátku dávala najevo, že nemá zájem, ale on nepřestal. Když jí chyběl pouhý den do třináctých narozenin, dívku znásilnil. „Toho dne část mě zemřela. Využil mě a pak se mě zbavil. Nazval mě děvkou,“ odhalila herečka ve své knize The Great Peace. Mena tehdy podle svých slov ztratila sama před sebou hodnotu.

Těžké začátky v Hollywoodu

Herečka se v patnácti letech přestěhovala do Hollywoodu, protože věřila, že právě to bude nejlepší místo, kde odstartovat budoucí hvězdnou kariéru. Tehdy ji podporoval manažer, kterého považovala za svého nejlepšího kamaráda. Bohužel jen do té doby, dokud ji i on neznásilnil.

Noční kluby a tvrdé drogy

Mena Suvari byla na dně, nedokázala se vyrovnat s tím, co jí život doposud přinesl. Utekla do ravevové scény nočních klubů a bohužel okusila tvrdé drogy. Jednoduše hledala cestu, jak otupit obrovskou bolest, kterou prožívala. „Snažila jsem se jen přežít,“ svěřila se. 

Tři roky sexuálního a citového zneužívání

Krátce před sedmnáctými narozeninami potkala Suvari jistého Tylera, se kterým nakonec vydržela tři roky. A to je opravdu neuvěřitelně dlouhá doba s ohledem na to, jak moc jí ničil život. Prožívala s ním nekončící sexuální a citové zneužívání. Dokonce na ni tlačil, aby se účastnila sexu ve třech a vodila mu domů ženy, které venku potká. „Vzpomínám si, že jsem si tehdy říkala, že takhle nejspíš vypadají vztahy – křik, nadávky, zneužívání. Měla jsem pocit, že jsem si to všechno nějak zavinila sama,“ vzpomíná herečka. 

Zlomový rok 1999

Útěchu našla ve své práci. Klíčovým pro její hereckou kariéru byl rok 1999, kdy se tehdy jako dvacetiletá dívka proslavila rolí sboristky Heather ve filmu Prci, prci, prcičky. Ve stejném roce zazářila ve filmu Americká krása, kde si zahrála po boku Kevina Spaceyho. Právě touto rolí si získala respekt a uznání. Velkou odměnou jí byla i nominace ceny BAFTA za nejlepší herečku ve vedlejší roli.

I přesto měla Suvari někdy pocit, že žije dvojí život – navenek tak nějak funguje, ale uvnitř se snaží zoufale duševně uzdravit. Naštěstí v sobě ale našla dostatek sil a díky terapii a podpoře přátel začala dělat důležité životní kroky. Přestala brát drogy a také se rozešla s partnerem Tylerem. 

Kameraman, tanečník ani producent nebyli ti praví

Krásná Mena muže i nadále přitahovala a netrvalo dlouho, a svodům jednoho podlehla natolik, že s ním stanula před oltářem. V roce 2000 si vzala kameramana německého původu Roberta Krinkmannna. Zamilovala se do něj, přestože byl o o 18 let starší. Manželství nakonec vydrželo pět let, přičemž to byla Mena, která zažádala o rozvod. Důvodem byly nepřekonatelné odlišnosti, pod čímž si lze představit mnohé. 

Sama ale dlouho nezůstala a už o pár měsíců později začala randit s profesionálním tanečníkem breakdance Mikem Carrascem. Dlouho jim to ale nevydrželo, jiskra sice přeskočila, ale rychle zase zhasla. V roce 2007 to ale byla znovu láska jako trám, tentokrát do svého srdce pustila hudebního producenta Simona Sestita. Vzali se v červnu roku 2010, ovšem o 18 měsíců později Mena Suvari znova zažádala o rozvod. 

Ničily ji poporodní deprese

Svého třetího a současného manžela, manažera Michaela Hopea, poznala herečka v roce 2015 během natáčení filmu Na Vánoce budu doma. O tři roky později společně stanuli před oltářem a v říjnu roku 2020 oznámili na Instagramu, že čekají společné dítě. Herečka nakonec porodila v dubnu roku 2021 syna Christophera Alexandera, který dostal jméno po Hopeově zesnulém otci. 

Než ale přišel syn na svět, předcházel tomu složitý, až traumatický porod. Chlapec musel být nakonec přiveden na svět nouzovým císařským řezem. Herečka tehdy prožila složité okamžiky, které ji bohužel ovlivnily i do prvních měsíců po porodu. „S poporodní depresí bojuji každý den,“ říkala herečka ještě na konci roku 2022, tedy po více než roce. 

Suvari si třeba dlouho nedokázala představit, že se od svého malého synka hne, byť jen na krok. „Pořád s tím válčím. Musím si uvědomit, že nemusím být se svým synem 24 hodin sedm dní v týdnu, abych z něj vychovala dobrého člověka. Je to hodně práce,“ svěřila se s tím, že jí manžel vždycky říkal, ať se nebojí a klidně jde na procházku. Jenže ona cítila, že to nezvládne. Postupně se ale naučila s depresemi vypořádat a momentálně žije po boku manžela život, který si vždy vysnila. Mike Hope pro ni představuje klid a harmonii. 

Zdroj: Vlasta.cz, Nickiswift.com, Wikipedia.org, People.com,

Související články