Téma letošního Met Gala znělo „Karl Lagerfeld: A Line Of Beauty“. Celebrity na červeném koberci i navazující výstava vzdaly hold zesnulému návrháři a jeho módnímu odkazu. Na rozdíl od loňského oslnivého tématu „Gilded Glamour“, které nechalo široký rozlet fantazii, se letos dress code zaměřil na Lagerfeldova díla úžeji. Jak se s ním návrháři i hvězdy popasovali?

Zdroj: Youtube

Přísná Anne Wintour

Hostiteli večera byla herečka a scenáristka Michaela Coel, herečka Penélope Cruz, tenisová hvězda Roger Federer, zpěvačka Dua Lipa a – jako vždy – Anna Wintour. A nově se na galavečeru podílel také šéf Instagramu Adam Mosseri. Propojení Instagramu a nejfotografovanější a na sociálních sítích nejsdílenější akce roku Met Gala je zcela logické, ačkoli v minulosti měli návštěvníci zakázáno sdílet sdílet cokoli online.

Jsi neuctivý? Nedostaneš pozvánku…

Akce se zúčastnila většina známých a uznávaných umělců i hvězd reality show. Ale byli i tací, kterým se pozvánky od Anne Wintour nedostalo. Mezi celebritami, o kterých se říká, že nebyly na seznamu hostů, byly údajně ty známé tváře, které veřejně promluvily o svých negativních zkušenostech s Met Gala. Většina z nich se zároveň postarala na Met Gala o nějaký ten skandál. Na black listu tak jsou např. Gwyneth Paltrow, Tina Fey, Lena Dunham, Demi Lovato, Jameela Jamil a Amy Schumer.

A velmi pravděpodobně se na něj dostala i herečka Lili Reinhart poté, co veřejně kritizovala loňskou nárazovou dietu Kim Kardashian, aby se vešla do ikonické róby Marilyn Monroe. Další herečka, Jameela Jamil, známá z She-Hulk, měla zase problém s tématem akce, které mělo být poctou zemřelému návrháři Karlu Lagerfeldovi. Jeho způsob chování a komunikace se ženami označila za „výrazně nenávistný“. „Nebojovali jsme se všemi těmi s******i, jen abychom to všechno zahodili, protože nějaký běloch vyrobil hezké oblečení pro své hubené oblíbenkyně,“ vyjádřila se bez skrupulí herečka. A tak se jí pozvání nedostalo…

Kdo zářil letos i v minulých letech:

Kim Kardashian

Hvězda reality show oblékla v roce 2019 velmi uplé a průhledné šaty na tělo, které zdůraznily její extrémně štíhlý pas. V kontrastu s pozadím, na které je náležitě hrdá, působila jako mořská víla. Ale zatraceně sexy. Letos Kim Kardashian dorazila opět v modelu, který bral všem okolo, a nejen mužům, dech. Velmi sexy a rafinovaný bílý model z korálků naznačoval mnohé a elegantní drdol už jen podtrhl celkový perfektní dojem.

Emily Ratajkowski

Božská modelka Emily Ratajkowski přišla v roce 2019 oblečená neoblečená v extrémně průhledných šatech a s výraznými andělskými křídly podél hlavy. Letos modelka oblékla pudrové dlouhé šaty s tmavým prošíváním a výstřihem do V a změnila také účes – veřejnost ohromila stylovou krátkou ofinou.

Billie Eilish

Americká zpěvačka Billie Eilish se v roce 2021 rozhodla všechny příznivce události Met Gala ohromit. Na módní akci si vzala dlouhé a nádherné meruňkové šaty s mohutnou vlečkou. Vizážisté také odvedli skvělou práci, protože Billie vypadala v blonďatých vlasech a decentním make-upu famózně. Letos zpěvačka dorazila na zahájení Met Gala v černých šatech, které sladila s make-upem i vlasy. Nejprve měla nasazený svůj typický poker face, avšak nakonec to nevydržela a ukázala úsměv!

Jennifer Lopez

Také herečka a zpěvačka Jennifer Lopez se zúčastnila módní události Met Gala v roce 2021. Americká zpěvačka se ukázala v šatech s výstavním výstřihem a vysokým rozparkem, ve kterých vypadala velmi sexy, což je koneckonců jejím dobrým zvykem. A jak pojala své vystoupení letos? Jennifer Lopez vynesla velmi zajímavé šaty s černým vázáním přes hrudník a s kontrastní bílou sukní. Jako doplněk zvolila černé rukavice a výrazný černý klobouk.

Rihanna

Americká zpěvačka Rihanna se v roce 2021 ukázala na módní akci Met Gala v New Yorku v mohutných černých šatech, ve kterých působila jako zlá královna. Letos však dojem vylepšila, v bílém nadýchaném modelu vypadala jako nevěsta a nešetřila úsměvy. Možná k její dobré náladě přispěl fakt, že je zpěvačka těhotná. Na akci jí dělal společnost přítel, rapper ASAP Rocky.

Kristen Stewart

Herečka Kristen Stewart miluje chlapecký styl, se kterým to letos už trochu přepískla. Ještě v roce 2021 si dala na outfitu a líčení záležet, a i když dorazila v bílých širokých kalhotách, senzační halenka i účes plážový styl posunuly o level výš. Letos herečka vsadila na velmi ležérní a přirozený look, takže dorazila bez make-upu a šatů a připomínala spíše mladého chlapce než zralou ženu.

Serena Williams

Také bývala tenisová hvězda Serena Williams stejně jako Riahnna potvrdila na akci Met Gala 2023 v New Yorku fantastickou zprávu. Čeká dalšího potomka. „Byla jsem tak nadšená, když nás Anna Wintour pozvala na Met Gala ve třech," uvedla na Instagramu těsně předtím, než dorazila do Metropolitního muzea umění v černobílých šatech. Na akci ji doprovázel manžel Alexis Ohanian. Známá provokatérka byla tentokrát umírněná, oproti roku 2021, kdy oblékla stříbrný krajkový a uplý model doplněný o růžovou pelerínu z peří.

Prohlédněte si všechno modely v galerii výše.

Zdroj: Vlasta.cz Profimedia

Související články