Moderátorka Michaela Jílková se narodila 30. března 1968 v Praze. Maminka Eva Jílková byla herečkou, otec Jan Jílek zase známým spisovatelem a rovněž hercem. Michaela má vystudovaný hudebně-dramatický obor na pražské konzervatoři.

Nejprve působila jako novinářka, ale brzy zjistila, že ji to táhne k moderování, a začala pracovat v Československém rozhlase a Československé televizi, následně pak i v České televizi. V roce 1993 začala moderovat diskuzní pořad Duel, o dva roky později pak Arénu.

Zdroj: Youtube

Moderátorka pořadu, který sama vymyslela

Jílková se ale dostala do povědomí diváků díky pořadu Kotel, který sama vymyslela a v roce 1998 ho začala moderovat. Zaujala hlavně svým osobitým projevem, který se zakládá na množství emocí. Od roku 2008 pak moderuje publicistický pořad Máte slovo. 

Příležitostná herečka

Jelikož měla Michaela oba rodiče herce, sama se pokusila v sobě podobný talent také objevit. Ještě coby dítě účinkovala ve snímku Stav ztroskotání, následně zazářila ve filmech Volná noha, Vážení přátelé, ano či v seriálu Náhrdelník. V současném tisíciletí si pak zahrála v dramatu Fotograf. 

Nepříjemné tahanice o syna

Svého prvního manžela Vladimíra Dvořáka si Michaela vzala v roce 1990. Jejím tchánem se v tu chvíli stal známý moderátor Vladimír Dvořák starší, který proslul jako parťák Jiřiny Bohdalové z oblíbeného Televarieté. 

Manželství bylo od začátku hodně divoké. Jílková dokonce podala žádost o rozvod, ale nakonec ji stáhla a pokusila se dát lásce druhou šanci. O dva roky později ale manželství skončilo definitivně. „Důvod rozvodu je stejný jako před dvěma roky – jiný muž,“ prozradil tehdy Dvořák. 

„Tenkrát rozvod Míša stáhla a začali jsme znovu. Byl to podobný typ jako ten dnešní, ale o něco menší magnát. Naše líbánky po usmíření však bohužel trvaly jenom půl roku,“ smutně zkonstatoval. Následovaly tahanice a dohady ohledně péče o syna Jakuba.

Zamilovala se během manželské krize

Jílková se snažila důvody rozvodu, které uvedl Dvořák, zamést pod koberec. Nakonec ale otevřeně přiznala, že se do svého nového partnera Michala Voráčka zamilovala ještě v době, kdy byla vdaná.

„Když se manželství ocitlo v krizi, zamilovala jsem se do současného přítele a nikdo jiný mě nezajímal,“ uvedla moderátorka.

Rozmazloval ji jako princeznu

Zpočátku se měla Michaela s Voráčkem jako v pohádce, bohatý podnikatel ji rozmazloval a rozhodně na ní nešetřil. V roce 2004 spolu přivedli na svět dceru Marušku.

S druhou svatbou ale Jílková otálela a došlo k ní až v roce 2014. Vzali se na romantickém místě, konkrétně letohrádku Kinských v pražských Petřínských sadech, a vše bylo přísně tajné.

„Vnímali jsme to jen jako naši diskrétní a čistě rodinnou záležitost. Jako oslavu naší lásky a pevného vztahu navždy. A tak jsme si ji také užili, byla to nádhera,“ svěřila se tehdy moderátorka.

Rozchod za podivných okolností

O tři roky později ale přišlo nemilé překvapení. Jílková se měla s Voráčkem rozejít. „Zodpovědnost k rodině, slušnost a dodržování morálních zásad jsou pro mě nejdůležitější hodnoty v životě. Budu je chránit vždy a před každým,“ řekla tenkrát k rozchodu a uvedla, že se k celé záležitosti nebude více vyjadřovat.

Milionový zlatý padák

Moderátorka žila s manželem a dcerou v luxusní vile za 150 milionů korun, kterou nechal podnikatel pro celou rodinu postavit. Během rozvodového řízení se pak ukázal jako štědrý člověk, protože Jílkové měla vila připadnout v rámci majetkového vyrovnání. 

„Tu vilu sám postavil a daroval manželce. Po rozchodu dům opustil jen s aktovkou. Už to nemohl vydržet. Ty hádky a nekončící křik kvůli každé maličkosti. Přitom Míše všechno platil,“ řekl tehdy pro expres.cz zdroj z České televize. 

Třetí svatba? Nevylučuje ji

Momentálně je herečka oficiálně nezadaná a svůj život věnuje moderování a pochopitelně také dětem. Když se jí novináři zeptali, jestli si dovede představit, že ještě jednou v životě stane s nějakým mužem před oltářem, svou reakcí překvapila. „Ve svém překvapivě pestrém životě již nevylučuji vůbec nic,“ uvedla. 

„Život mě naučil, že pokud nejde skutečně o život, tak vše zlé je nakonec k něčemu dobré, když se z toho ponaučíte. Těžké životní zkoušky jsou od toho, abychom je překonali, a když to dokážete, jste silnější.“

Zdroj: Vlasta.cz, Onlyu.cz, Expres.cz, idnes.cz

Související články