Oblíbená televizní princezna Michaela Kuklová se narodila 8. dubna 1968 v Praze. Dětství silně poznamenal problematický vztah s otcem.

„Táta mě, co se zájmu o herectví týká, podceňoval. Maminka mě podporovala, věřila mi,“ přiznala herečka s odstupem času. Uznání od tatínka se dočkala až po úspěšném ukončení DAMU. 

„Byl na mě potom i pyšný, asi nejvíc, když šel s mámou na premiéru filmu Příliš hlučná samota v hlavní roli s Philipem Noiretem a viděl, jak mě tenhle úžasný herec drží za ruku,“ svěřila se Kuklová.

Díky lechtivým filmům potkala manžela

Ačkoli si diváci Michaelu Kuklovou zamilovali zejména jako půvabnou princeznu v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci, dnes víme, že mnohem zásadnější pro její život byly lechtivé filmy Playgirls 1 a 2.

Během nich se seznámila s hercem a producentem Jiřím Pomejem, kterého si v roce 1994 vzala za manžela.

Zdroj: Youtube

Láska s Jiřím Pomejem se proměnila v peklo

Zpočátku byla Kuklová s Pomejem šťastná, milovala ho a věřila, že chce být jejím andělem. Pomeje ale postupně získal nadvládu nad jejím životem. Dokonce jí i rozkazoval, které role má vzít.

Vždy pro něj byly rozhodující peníze, které investoval do firmy. Právě společné podnikání ale nakonec celé manželství pohřbilo.

Andělská tvář znamenala milionové dluhy

Pomeje věřil, že film Andělská tvář bude trefou do černého, jenže jakmile se film dostal do kin, rychle se ukázalo, že to bude propadák. Pomeje se dostal do milionových dluhů, které bohužel přešly i na Kuklovou.

Vše vygradovalo v okamžiku, kdy jim u dveří zazvonili vymahači a z pronajatého bytu v pražském Slivenci si vzali vše, co mělo nějakou hodnotu. „Kvůli šedesátimilionovému dluhu, o němž jsem neměla ponětí, hrozila exekuce rodného domu, kde žili mí rodiče a rodina,“ svěřila se později herečka.

Herečka uvažovala i o sebevraždě

Dlouhých deset let se pak táhly soudy kvůli jeho dluhům. Herečka během tohoto období dokonce uvažovala o sebevraždě. Manželství nakonec po třinácti letech krachlo.

Zajímavé je, že oba uváděli trochu jiné důvody, proč k tomu došlo. Kuklová tvrdila, že manžel kvůli svým dluhům hodně pil, Pomeje zase uváděl, že s ním manželka nechtěla založit rodinu. 

K rozvodu nakonec došlo v roce 2007, přičemž v hereččině srdci měl Pomeje i nadále alespoň maličké místečko. Ukázalo se to před pěti lety, kdy Jiří Pomeje zemřel. „Jirko, děkuju za všechno hezké, ale i za to těžké. Zůstalo mnoho krásného. Odpočívej klidně,“ sdílela tehdy na Facebooku. 

Rodinná idylka s dalším mužem nevydržela

Velkou hereččinou láskou byl také sympatický Roman Holomek. S ním začala chodit v roce 2007 a už o necelé dva roky později se společně radovali z narození syna Románka. Ačkoli se očekávala svatba, nakonec po pěti společných letech přišel rozchod.

Kuklová s Holomkem poté řešili, jak bude probíhat péče o společného syna. „Bylo to v jednu dobu lehce složitější,“ prozradil tehdy hereččin právní zástupce Tomáš Sokol. Sama herečka se k celé záležitosti odmítala vyjadřovat.

„Když jsem se rozcházela s Jirkou, dali mi novináři do pusy věci ze soukromí, které jsem v životě neřekla, a pak je všichni opisovali. Proto jdu touto cestou,“ uvedla.

Rakovina jí vzala obě prsa

Složité období s Pomejem se bohužel na hereččině psychice podepsalo tím nejhorším možným způsobem. Stres byl spouštěčem rakoviny prsu. Jakmile dostala pozitivní výsledky vyšetření na mamografu, začala se okamžitě léčit.

V roce 2020 podstoupila chemoterapii, ozařování a bohužel o obě prsa přišla. O rok později podstoupila plastickou operaci a nyní se raduje ze silikonových implantátů. „Tak ještě tři roky léčby, ale už jen prášky. Radost,“ prozradila v roce 2022.

Zasnoubení, ale svatba se nakonec nekonala

Slibně vypadal hereččin poslední vztah s partnerem Josefem Wittnerem. Seznámili se v roce 2019 a Kuklová po jeho boku zářila. Ačkoli se spolu krátce po seznámení rozešli, brzy dali lásce druhou šanci, a dokonce se zasnoubili. „Otevřel krabičku s prstýnkem a začal se vyznávat ze svých citů. Opěvoval mě. Nádherně,“ tetelila se blahem.

Veselka se ale nakonec nekonala, protože v polovině roku 2021 oznámila herečka na sociálních sítích, že je sama. „Rozešli jsme se v míru a vzájemně si přejeme štěstí,“ svěřila se tehdy.

Žije naplno a je z ní úspěšná malířka

Michaela Kuklová se v posledních letech snaží žít naplno, užívat si každého dalšího dne, jako kdyby to byl ten poslední. Dokonce v sobě objevila malířský talent. „Začala jsem dělat portréty lidem na zakázky, ne že bych se tím uživila, na to jsem zatím velmi pomalý malíř a času nemám tolik, protože herectví je přece jen mou velkou životní náplní, ale je to milý přivýdělek,“ pochlubila se herečka tím, že ji uznávají i malíři, z čehož má velkou radost. 

Zdroj: Vlasta.cz, Krajskelisty.cz, Extra.cz, Csfd.cz

Související články