Hvězda odmala

Na filmovém plátně se poprvé objevil ve dvou letech jako mladší podoba svého bratra ve snímku Už zase skáču přes kaluže. Film režiséra Karla Kachyni z roku 1970 odstartoval hereckou kariéra oběma bratrům, Vladimírovi i mladšímu Michalovi. Přicházely další nabídky na natáčení a bylo jasné, že z obou bratrů budou velcí herci.

Na rozdíl od jiných dětských hereckých hvězd se však Michal dokázal na stříbrném plátně udržet až do dospělosti. Modrooký urostlý blonďák hrál v desítkách filmů, televizních seriálech a inscenacích. Hodně prostoru pak dostával díky svému vzhledu především v pohádkách, kde byl obsazován do rolí princů.

Zdroj: Youtube

Jeho hlasem mluví Brad Pitt i Ben Affleck

Těsně po škole v letech 1989–2001 působil na volné noze a hostoval průběžně snad ve všech pražských divadlech. Teprve od roku 2001 přijal stálé angažmá v Činoherním klubu v Praze. Zde si zahrál například v shakespearovské klasice Zkrocení zlé ženy a v Molièrově Lakomci. Objevil se také v celé řadě televizních seriálů jako například Kapitán Exner nebo Labyrint. Svůj podmanivý hlas během dabingu propůjčuje Bradu Pittovi, Keanu Reevesovi, Benu Affleckovi a Michaelu J. Foxovi.

Pověst proutníka je smyšlená

Dříve měl herec pověst proutníka. Jak k ní ale přišel, dodnes neví. Za celý život měl totiž čtyři dlouhodobé vztahy a žil úplně jiný život než jeho vrstevníci. „Nevím, proč se to o mně říká,“ krčí rameny.

Ostatně po vztazích s herečkami Sabinou Laurinovou a Lucií Vondráčkovou si řekl, že už s herečkami randit nebude. Svou současnou manželku Zuzanu potkal v roce 2003 na tenise. Sympatickou letušku žádal prý o ruku natřikrát a vzali se v roce 2006. Dnes jsou spolu už 17 let a mají dvě dcery.

Zdroj: vlasta.cz wikipedia.org csfd.cz

Související články