Michal Kavalčík, který pochází z Českého Těšína, vystudoval hudebně-dramatický obor na ostravské konzervatoři. Už v osmnácti letech pracoval v rádiu a působil jako herec.

Alter ego slavnější než on

Největší pozornost na sebe ale strhl prostřednictvím svého alter ega, které pojmenoval Ruda z Ostravy. Dokonce se s ním zúčastnil pěvecké soutěže X Factor, vystupoval tak také v pořadu Na Stojáka a s Martinou Pártlovou vytvořil parodii s názvem Ostrava na slavnou píseň Empire State of Mind.

Populární skladba ovšem musela záhy zmizet z éteru, protože Kavalčík tehdy neměl práva na užití díla v české coververzi, a tak musel zasáhnout Ochranný svaz autorský. Komik uvedl, že na shánění autorských práv jednoduše neměl čas, a zřejmě ani nečekal, že bude skladba slavit takový úspěch.

Zdroj: Youtube

Rudovo odcházení

Fanouškům Rudy z Ostravy jistě neušlo, že tato karikatura v posledních letech z českého šoubyznysu zmizela. Michal Kavalčík to v roce 2016 zdůvodnil pro magazín iDnes, když uvedl, že Ruda z Ostravy tu byl už dlouho a mnohé obyvatele Česka už přirozeně štval.

Po jedenácti letech už byl navíc z této postavy vyčerpaný i samotný protagonista. Prošel radikální změnou image, ostříhal si vlasy a s obhroublým Rudou se rozloučil a začal vystupovat sám za sebe.

Nejkrásnější kluk

Od roku 2017 mohou nejen jeho životní moudra slýchat posluchači Rádia Kiss, kde pracuje jako moderátor, a moderuje také nejrůznější soukromé akce a večírky. Objevil se také v několika filmech a seriálech, jako je například snímek Ženská pomsta nebo seriál První krok.

A přestože Ruda z Ostravy už je minulostí, baviče v sobě Michal Kavalčík prostě nezapře a četnými vtípky zásobuje i svůj Instagram, kde vystupuje pod přezdívkou Nejkrásnější kluk.

Odkládaná svatba

Co se týče soukromého života, už v roce 2004 se Michalu Kavalčíkovi, který letos v červnu slaví už 49. narozeniny, narodil první syn Alex, jenž se vydal v otcových stopách a rovněž působí jako herec.

V seznamu bavičových bývalých partnerek figuruje například herečka Veronika Arichteva, spojován byl také s Mahulenou Bočanovou, ale už řadu let se po jeho boku objevuje partnerka Zuzana, se kterou má druhého syna Davea Martina.

Jsou dokonce zasnoubení, ale zatím jim plány zkřížilo několik situací včetně těhotenství nebo covidu. Zuzana má ještě dvě děti z předchozího vztahu. S tak početnou rodinou se tedy pár rozhodně nenudí.

Související články

Zdroj: vlasta.cz, kiss.cz, csfd.cz, idnes.cz, novinky.cz, kavalcik.cz, wikipedia.org