Krásná Michelle Pfeiffer se narodila 29. dubna 1958 v Santa Ana v Kalifornii. Herečka má tři sourozence – staršího bratra Ricka a sestry Dedee a Lori. Rodinu živil otec Richard Pfeiffer, který pracoval jako dodavatel klimatizací, maminka Donna Jean byla ženou v domácnosti. 

V dětství se Michelle cítila lépe v klučičím kolektivu, a to možná i proto, že trpěla komplexy ohledně vzhledu. „Mám křivou pusu a nos jako kačer Donald,“ byla k sobě až zbytečně kritická.

Brzy se naopak ukázalo, že má krásy na rozdávání. V roce 1978 vyhrála soutěž krásy Miss Orange County a v témže roce skončila šestá v soutěži Miss Kalifornie. Později se dvakrát objevila na obálce časopisu People coby nejkrásnější žena světa.

Prodavačka a soudní zapisovatelka

Michelle Pfeiffer dokončila střední školu Fountain Valley High School v roce 1976, k tomu ještě pracovala jako pokladní v supermarketu Vons. Ačkoli se krátce připravovala na práci soudní zapisovatelky, rovněž navštěvovala herecké kurzy. Postupně se k ní dostávaly i první role, například v seriálu Delta House.

Nejdřív propadák, pak nominace na Oscara

Zajímavé je, že její kariéra začala vlastně propadákem. Film Pomáda 2 se úplně nepovedl a zachránila ho vlastně jen krása představitelky hlavní role Michelle Pfeiffer. Všimli si jí producenti a získala roli ve filmu Zjizvená tvář.

Klíčový byl ale pro její kariéru rok 1988. Nejprve byla nominována na Zlatý glóbus za roli ve filmu Manželství s mafií, poté excelovala i ve filmu Nebezpečné známosti a vyneslo jí to nominaci na Oscara.

Velkého ocenění se herečka dočkala o rok později, za roli ve filmu Báječní Bakerovi hoši získala Zlatý glóbus. 

První manželství skončilo rozvodem

Už na začátku herecké kariéry poznala Michelle Pfeiffer režiséra Petera Hortona a ve svých dvaadvaceti letech se za něj provdala. Bohužel se ale brzy ukázalo, že se oba soustředí na kariéru a prakticky si na sebe nedokázali najít volnou chvilku.

V roce 1988 začali žít odděleně, o dva roky později se rozvedli. Herečka pak dlouho hledala toho pravého, nevyšel jí ani tříletý vztah s Fisherem Stevensem. Randila rovněž s Valem Kilmerem, Michaelem Keatonem či Johnem Malkovichem. 

Osudové rande naslepo jí přineslo štěstí

Smůla v lásce herečku hodně trápila. Přála si poznat osudovou lásku a založit rodinu. Nikdy ale nepřeskočila ona pověstná jiskra, dokonce ani na žádném rande naslepo, která často zkoušela.

Už během procesu adopce se ale nechala přemluvit, aby ještě jednu takovou schůzku absolvovala. V roce 1993 se tak seznámila se svým budoucím manželem Davidem E. Kelleym. Během rande společně povečeřeli a zahráli si bowling. Ačkoli od toho Michelle nic neočekávala, nakonec se do sebe zamilovali.

Ze vztahu nevycouval a byl jí oporou

Jen dva měsíce po příjemné schůzce byla herečce schválena adopce rozkošné holčičky. David E. Kelley ale ze vztahu nevycouval, naopak byl Michelle Pfeiffer velkou oporou a jejich vztah to posílilo.

O dceru Claudii Rose se od začátku láskyplně starají, o rok později se jim pak narodil společný syn John Henry. „Dokud jsem neměla děti, práce byla na prvním místě,“ prozradila herečka pro magazín Town and Country. 

Umí stárnout s grácií

Asi před měsícem sdílela Michelle Pfeiffer na svém Instagramu fotku bez make-upu. Mnozí fanoušci nechápou, že takhle úžasně vypadá žena, která v těchto dnech oslavila šestašedesáté narozeniny.

Michelle Pfeiffer dovede stárnout s grácií a nepotřebuje šikovné ruce plastických chirurgů. „Sama na sobě pozoruji, že jsem se změnila. Jakmile ale stárnutí přijmete jako fakt, neskutečně vás to odlehčí,“ prozradila pro magazín People. 

Manžela by nevyměnila za nic na světě

Na svou krásnou manželku se ani po třiceti společných letech nemůže David E. Kelley vynadívat. Herečka ho i proto miluje stejně jako na začátku a chválí ho, kudy chodí. „Nikdy jsem nepotkala čestnějšího člověka. Manžela jsem si vybrala opravdu dobře, měla jsem velké štěstí,“ tetelila se blahem v rozhovoru pro web Fox News.

Dnes je dokonale šťastná, žije poklidný život, má dvě krásné děti a stále spoustu nabídek na herecké role. Naposledy se objevila ve filmu Ant-Man či v seriálu První dáma. 

Zdroj: vlasta.cz, expresfm.cz, the-sun.com, people.com, lifee.cz, foxnews.com, csfd.cz

Související články