Taxikář, stavař, bavič

Letos v květnu oslavil Milan Pitkin už čtyřiasedmdesáté narozeniny. Narodil se v Praze v roce 1950, ale pod občanským jménem Milan Křivský. Po vystudování zemědělské školy se živil jako taxikář a stavař.

Už od mládí ovšem projevoval značný komediální talent a k přezdívce Pitkin přišel na vojně, kde sbíral a následně vyprávěl nejrůznější vtipy. Postava Pitkina vystupovala v komediálním filmu Zásah v pravou chvíli z roku 1963.

Koktá už nerad

Několikrát po sobě vyhrál soutěž ve vyprávění vtipů To je fór!, objevil se ve Zlaté mříži a potom mu dal velkou šanci Ivan Mládek, kterého potkal na večírku u své sestry, když mu umožnil pravidelně vystupovat ve svém pořadu Country estráda.

Nechyběl ani v dřívějších velkolepých show, které se vysílaly na silvestra, a samozřejmě byl součástí i živých pořadů Banjo Bandu Ivana Mládka. Z poslední doby lze zmínit ještě seriál Kameňák, ale jinak už ho diváci v televizi moc nevídají. Jako baviče a vypravěče historek si ho lze ovšem najmout na nejrůznější akce, festivaly či městské slavnosti apod.

VIDEO: Zavzpomínejte na humor Milana Pitkina ve videu.

Zdroj: Youtube

Jeho projev byl vždy specifický zejména koktáním, které vtipům a vyprávění dodávalo nejrůznější zábavné významy. V soukromí ovšem nekoktá, vždy šlo pouze o roli a v současné době už se mu nechce moc koktat ani na jevišti.

Svá vystoupení rád doplňuje i zpěvem a v jeho repertoáru dominují písně Waldemara Matušky a Karla Štědrého. Věnuje se také divadlu.

Nadšený chodec

Práce ho stále baví, ale důvody toho, proč je stále aktivní, jsou samozřejmě i finanční. Pro pořad ShowTime před časem uvedl, že výše jeho důchodu je jen kolem dvanácti tisíc.

V dobré kondici se herec udržuje pravidelným pohybem. Portálu PrahaIN se v rozhovoru svěřil, že hrozně rád chodí a má za cíl denně po Praze ujít alespoň deset kilometrů. K chůzi ho přivedla doba covidová, kdy nebylo moc co dělat, a už u ní vydržel.

Netrhá ale rekordy v rychlosti, má pohodové tempo a při svých výpravách rád navštěvuje kamarády a známé. Mezi své koníčky zařazuje také návštěvy hospody, kde si vždy rád pohovoří se štamgasty.

Milan Pitkin se může těšit také z role dědečka, ale přiznává, že není moc hlídací typ a že dnešní výchova je mu, vzhledem k tomu, jakou zažil on sám, docela vzdálená.

Související články

Zdroj: vlasta.cz, csfd.cz, agenturarossler.com, cnn.iprima.cz, cs.wikipedia.org, prahain.cz, harlekyn.cz, ceskeduchody.cz