Kdybyste měli vyjmenovat výrazné osobnosti českého zpravodajství, asi byste na čelních místech zmínili usměvavou brunetku Mirku Čejkovou. Její milý projev si diváci všech televizních stanic zamilovali a její odchod z médií před 15 lety nesli nelibě.

Ona se však posunula dál… Má za sebou pády na dno, ale vstává vždy jako Fénix z popela, o něco silnější. A neváhá své zkušenosti a odborné znalosti předávat dál.

Zdroj: Youtube

Hvězda televizní obrazovky

Ještě jako Mirka Všetečková vystudovala Vysokou školu chemicko-technologickou, ale našla se v médiích, kde přes dvacet let moderovala zejména hlavní zpravodajské relace. A diváci ji milovali, což dokazovali i množstvím hlasů, které jí posílali do anket popularity typu TýTý. Někteří se nebojí říct, že byla v nejsilnějším období slavnější než Karel Gott!

Prošla Českou televizí, byla hvězdou Novy i Primy. V mezičase zkusila kandidovat do Senátu, nakonec se ale vydala jinou cestou.

Boj o štěstí dětí

Jak to má a měla Mirka Čejková v osobním životě? Je maminkou tří dětí a je třikrát rozvedená. Otevřeně hovoří o mentálním postižení své dcery Petry, která je i v dospělosti stále dítětem, i když v rámci možností samostatná, a jejíž postižení bylo způsobeno nezodpovědným jednáním ošetřující lékařky. „Opilá doktorka při porodu,“ řekla Mirka pro Blesk pro ženy. O otci Petry říká, že je to „fajn chlap a opravdu bezva otec“.

Totéž bohužel nemůže říct o otci dvou synů Alexi Čejkovi, který žije v Americe a Mirka dlouho bojovala i jen o to, aby na své děti platil alimenty. Bohužel byla v té době vnímaná jako ta, co je za vodou, přitom počítala každou korunu. Vztah s úspěšným golfistou vznikl jako velká láska, ale zůstalo po něm zlomené srdce.

Byla na dně, zlomená a nešťastná, navíc jí poradili, ať zkusí prášky na úzkosti… Dnes už ví, že měla „sníženou schopnost dobrého úsudku“, a i proto neodhalila varovné signály ve vztahu s Markem Vítem. Vzpomíná na něj jako na někoho, kdo žil v jejím domě, a má prý život s ním v mlze, jak řekla v rozhovoru pro Blesk pro ženy.

Najdete to v hlavě

Když ukončila spolupráci s TV Prima, rozhodla se víc zaměřit na pochopení lidského myšlení. Důvodem bylo i postižení dcery Petry, kdy chtěla porozumět lépe mozku, našemu osobnímu počítači.

Vrhla se do studia neurolingvistiky, neuroekonomiky a komunikačních modelů, začala koučovat a dnes se pyšní více než 3500 koučovacími hodinami a je jak uznávanou konzultantkou pro firemní management, tak odbornicí na média a koučem osobního rozvoje. Pomáhá především ženám najít svou cestu ke změně, aby žily svou verzi života.

Sama je moc ráda, že její život konečně přestal být věcí veřejnou a zmizela z titulních stran. Ač Prahu miluje, ráda mizí do přírody. Je jí 62 let, vypadá báječně a věnuje se jak své hlavě, tak tělu, aniž by se trápila striktními pravidly, žije zdravě.

Související články

Zdroj: vlasta.cz, mirkacejkova.cz, cs.wikipedia.org, prozeny.blesk.cz, needo.cz