Pavlínu Babůrkovou si všichni pamatují díky Miss Československo, kde v roce 1992 získala titul královny krásy.

Ve stejném roce na mezinárodní soutěži krásy Miss Europe 1992 získala titul první vicemiss. O rok později pak odletěla na Miss Universe, kde se umístila na 7. místě. A ačkoli jí podobné úspěchy otevřely dveře do světa modelingu, vlastně do něj nikdy nevstoupila. 

Přebrala partnera Lucii Bílé

Krátce po úspěších v soutěžích krásy se Babůrková provdala za mělnického podnikatele Jiřího Linharta, kterému porodila syna Jana.

Po rozvodu se zamilovala do producenta Petra Kratochvíla a vůbec neřešila, že byl tehdy zadaný a žil se zpěvačkou Lucií Bílou. „Lucka mi to nezapomněla,“ říká s odstupem let. 

Jejich lásce nikdo nevěřil

Přestože si všichni mysleli, že láska Babůrkové s Kratochvílem nebude mít dlouhého trvání, nakonec jsou spolu dodnes. Bývalá modelka mu navíc porodila čtyři děti – syny Pavla s Petrem a dcery Ilonu a Julii. Splnil se jí tak sen, žít jako žena v domácnosti a mít kupu dětí.

„Už končím s dětmi, má schránka se definitivně uzavřela. Jsem opravdu někdy hodně unavená,“ prozradila po narození nejmladší dcery.

Doma mají jasně nastavená pravidla, aby vše fungovalo. „Zavedli jsme dost spartánskou výchovu, jeden se musí starat o druhého, jinak by to nešlo zvládnout,“ netají se Babůrková. 

Producent ji drží zkrátka

Introvertní Pavlína Babůrková nikdy nechtěla být středem pozornosti, a už vůbec ne součástí showbyznysu. Na druhou stranu, role domácí puťky jí také vysloveně nesedí. Není se prý čemu divit, když se říká, že ji manžel drží hodně zkrátka. 

„Vyhovuje mu, že se vzdala kariéry, aby se o něj mohla starat. Pavlína ale občas vystrčí růžky a je oheň na střeše, to je pak i na rozvod. Jenže oni bez sebe nemohou být,“ prozradil Expresu blízký člověk z okolí Babůrkové. 

Mají doma pěknou Itálii

Před časem se dokonce objevily v médiích informace, že Kratochvíl zabavil své manželce mobilní telefon. Měl podezření, že si za jeho zády píše s jinými muži.

Nakonec se ale, jako ostatně vždy, dokázali usmířit a vše si vysvětlit. Babůrková si ale musela zvyknout na manželovu žárlivou povahu.

Daří se jí v komunální politice

Ačkoli je Babůrková doma v Jevanech tak trochu odstřihnutá od ruchu velkoměsta, rozhodně tam „nesedí v koutě“. V roce 2006 byla zvolena do místního zastupitelstva, svůj mandát dokonce obhájila i v dalších třech následujících volbách. Od roku 2022 je pak starostkou Jevan. 

Zdroj: Vlasta.cz, Krajskelisty.cz, Expres.cz

Související články