Aktuálně nejkrásnější žena světa, jinak studentka práv na Univerzitě Karlově a business administration v Innsbrucku – to je Kristyna Pyszková. Před 18 lety se první Češkou, která vyhrála světovou soutěž krásy ve Varšavě, stala Taťána Kuchařová.

„Byl to odvážný sen, ale člověk takové sny musí mít, pokud se chce někam v životě posouvat,“ prozradila pětadvacetiletá rodačka z Třince, která v indické Bombaji před pár dny získala titul Miss World, a porazila tak 112 konkurentek z celého světa.

Studentka práv na Univerzitě Karlově a marketingu v Innsbrucku se může pochlubit nejenom mírami 86-59-89, ale i hudebním talentem.

Krystyna totiž odmalička hraje na příčnou flétnu a housle. To ale není vše. Pochlubit se může i vlastním charitativním projektem v Tanzanii, kam jezdí už několik let.

Má také velmi ráda hokej. Nejvíce fandí týmu svého rodiště, tedy třineckým Ocelářům.

Zdroj: Youtube

Jen krása nestačí

Ačkoliv by si někdo mohl myslet, že na vítězství stačí hezká tvářička a dokonalé míry, opak je pravdou. Celá soutěž je prý úplně o něčem jiném.

Dnes už miss nemusí splňovat míry 90-60-90. Důležité je především to, jak se dívka umí vyjadřovat, jaké má vlastnosti, zkrátka se celkově posuzuje, zda je pro tento titul vhodná.

„Jenom krása nestačí! Dívka musí být i dobrý řečník a musí umět konverzovat o různých světových tématech,“ prozradila dále čerstvá Miss World a dodala, že soutěž trvá měsíc a zdaleka to není jen finále, které diváci vidí v televizi. „Byli jsme nejprve v Dillí, pak jsme se přesouvali do Bombaje a bylo nás tam po celou dobu celkem 120.“

Zabalit se na více než měsíc a odletět tak daleko přitom nebylo pro Krystynu vůbec jednoduché. Její kufry vážily víc než sto kilo.

„Celý jeden kufr zabral například jen kroj z Podluží,“ přiznala. „Ale je toho mnohem víc, protože dívka musí mít připraveno na každý den několik outfitů na několik různých eventů, aby to nebylo stále stejné. Měli jsme tam například charitativní gala, sportovní a talentovou challenge nebo jsme se účastnili zasedání summitu skupiny G20.“

Musela přerušit studium a začne létat po světě

Díky svému úspěchu musela nyní Krystyna přerušit studium, na celý další rok má totiž smluvně zajištěný program. „Každý den je velice nabitý. Je to budíček ve tři, jde se pozdě spát, cestuje se po světě… Je to kolotoč, teď se rok opravdu nezastavím,“ hodnotí krásná miss.

Povinnosti, které jsou s titulem spojené, pak musí plnit až do další korunovace, která může, ale nemusí být zhruba za rok. Do té doby musí být jakožto korunovaná královna plně k dispozici.

„Někdy se ta doba ‚kralování‘ prodlužuje. Tam člověk nikdy neví. Taťána (Kuchařová) to také měla prodloužené. Vyhrála před 18 lety a já jsem na ni koukala jako sedmiletá,“ svěřila se Krystyna v Show Jana Krause s tím, že příští týden ji čeká cesta do New Yorku, následně do Kataru a pak začíná africká tour.

Zdroj: Vlasta.cz, show Jana Krause, TV Prima

Související články