Za poslední rok se toho stalo v životě zpěvačky víc než dost. Rozešla se po sedmi letech s partnerem, hokejistou Tomášem Hornou, padla na dno, znovu se postavila na vlastní nohy, změnila image, koupila chatu, zhubla (momentálně je snad nejštíhlejší, co kdy byla) a vyprodala Lucernu i svůj vánoční koncert. Zvratů bylo mnoho, ale ona všechny rány osudu ustála. Novou kapitolu svého života začíná sama se svými syny Tadeášem a Matoušem a opět se usmívá na svět.

Zdroj: Youtube

Zpěvačkou odmalička

Zpěv byl Moničinou vášní od té doby, co se naučila mluvit. Zpěvačkou pak toužila být od sedmi let. Díky svému zjevnému talentu byla přijata do Kühnova dětského sboru. Vystudovala soukromou Střední hotelovou školu v Praze, po jejímž absolvování nastoupila na Akademii Jana Amose Komenského na studium němčiny. Zpěvu se však stále vzdát nehodlala.

Na začátku 90. let proto navštěvovala hodiny zpěvu u uznávané hudební pedagožky a skladatelky Lídy Nopové, později docházela také k hlasovému poradci Eduardu Klezlovi.

Pořád musím něco dokazovat

Jak sama Monika několikrát v rozhovorech pro média zmínila, celý život musela obhajovat svoje místo na slunci. Rozhodně nedostala nic zadarmo, jak by se mohlo zdát. Vše si musela vybojovat a svůj post uznávané umělkyně si tvrdě vydřela. Jen díky tomu, že si šla za svým snem, se může dnes pyšnit několika vydanými alby a titulními rolemi předních muzikálů. Jejím prvním zásadním zlomem v kariéře bylo účinkování v muzikálu Dracula. Dnes je v hudební branži považována za spolehlivou profesionálku, kterou jen tak něco nerozhází.

Terapie zpěvem

„Zpěv miluju a je to pro mě forma psychické očisty. Při ničem jiném svoje emoce tak nevyventiluju. Ale není to při zpěvu doma v koupelně. Musí k tomu být publikum,“ prozradila na sebe Monika, pro niž byl zpěv i určitou formou terapie v těžkých chvílích. Ty zpěvačka prožívala letos na jaře, kdy fanouškům na svých sociálních sítích oznámila zprávu, že s otcem svých synů již netvoří pár. Doufala přitom, že vztah s pohledným hokejistou je osudový. „Asi jsem naivní, ale já když se zamiluju, tak to vždycky beru, že to je na celej život,“ přiznala.

Láska z ledu

Monika má za sebou jedno krátké manželství s hokejistou Václavem Eiseltem (49), které trvalo od roku 2000 do roku 2003. Svou další lásku Tomáše Hornu (42) pak našla opět na ledě. Mají spolu dva syny, ale nikdy se nevzali. Letos v květnu ohlásila Absolonová rozchod a komunikují spolu už jen kvůli dětem.

Odpočinek na chatě

Důvodem byly zatajované rostoucí dluhy Horny i nehezké informace o jeho záletech. Monice se tím zhroutil svět. Dokonce prý musela vyhledat odbornou psychologickou pomoc. Nyní se oblíbená zpěvačka, která v těchto dnech slaví 47. narozeniny, opět široce usmívá na svět, cestuje, vaří a těší se, co jí přinesou nové zítřky. Dětem dokonce koupila chatu, kterou postupně rekonstruuje, a už teď plánuje, jak tam budou společně odpočívat.

Zdroj: vlasta.cz youradiotalk.cz iglanc.cz wikipedia.org

Související články