Přestože se Atkinson stal díky roli Mr. Beana celosvětově oblíbeným, sám tuto postavu nenávidí. V jednom z rozhovorů prozradil, že je ve skutečnosti úplně jiný než Mr. Bean. „Nemám tu roli rád a nechci, aby mě s ní spojovali. Nikdo mi nevěří, že jsem normální, každý si mě spojuje s tím, co vidí v televizi,“ smutní herec, který je v reálu naprostým opakem nešikovného podivína s medvídkem. Herec je totiž nadprůměrně inteligentní.

Zdroj: Youtube

I když Rowan často ztvárňuje role primitivních postav, jeho IQ je údajně 178, což ho řadí mezi geniální osobnosti. Navíc se traduje, že ovládá až pět světových jazyků, což je dalším důkazem jeho mimořádných schopností.

Tři děti se dvěma ženami

Rowan má tři děti a za sebou bouřlivý soukromý život. Dva potomky má s vizážistkou Sunetrou Sasty, s níž se seznámil během natáčení společného projektu a v roce 1990 si ji vzal za manželku. Manželství se mu však postupem času začalo rozpadat pod rukama a mohl za to právě herec.

Zamiloval se totiž do své mladší kolegyně, se kterou několik let udržoval intimní poměr. Po 24 letech se rozvedl a o pár let později se mu narodila další dcera. Právě kvůli novorozené dceři si dal načas pauzu s herectvím, jelikož se chtěl plně věnovat rodině.

Zdroje: vlasta.czdeníkthe independentthethings 

Související články