Její cesta na Olymp nebyla snadná. Jak mnohokrát uvedla, musela se potýkat s rasovými předsudky. I proto se později rozhodla založit nadaci pro boj s chudobou a své jméno propůjčila řadě charitativních organizací.

Zdroj: Youtube

Naomi se narodila 22. května 1970 v Londýně a s modelingem začala v patnácti. Jako první černoška se objevila na obálkách časopisů Time a britské verze Vogue. V rozhovoru pro Woman’s Hour mluvila o rasismu, se kterým se během své kariéry setkala. Nikdy se ale nenechala šikanovat, vždy si stála za svým. I proto možná získala nálepku „obtížná“.

Hlavu si z toho ale těžkou nedělá. „Otevřete pusu a hned jste obtížná. Proč bych měla akceptovat něco, co se mi nelíbí? Tak jsem o tom mluvila. Nikdy jsem nemlčela.“ Stala se tak první tmavou supermodelkou, která prolomila bariéry a otevřela dveře dalším barevným kráskám.

Kokainové a alkoholové skandály

V novém seriálovém dokumentu The Super Models se slavná modelka svěřila se svou minulostí spojenou s užíváním návykových látek.

Otevřeně hovoří o tom, že drogy měly vyléčit její traumata z dětství a také ze smrti návrháře Versaceho. „Když jsem je začala brát, chtěla jsem zakrýt smutek. Myslíte si, ach, to zahojí tu ránu. Ale nezahojí,“ řekla.

Modelka se závislostí bojovala několik let, než zkolabovala při focení v roce 1999. „Zabíjela jsem se, bylo to velmi bolestivé,“ sdělila v dokumentu.

Tehdy se začala léčit, docházela na setkání Anonymních alkoholiků a Anonymních narkomanů. Cesta k vyléčení nebyla snadná, ale nakonec ji zvládla.

Muži jejího života

Naomi nikdy nebyla vdaná, během své kariéry zažila řadu milostných skandálů. Byla zasnoubená s baskytaristou skupiny U2 Adamem Claytonem, ale po roce se rozešli. Randila s Leonardem DiCapriem, Robertem De Niro a dalšími.

Od roku 1998 do roku 2003 udržovala vztah s šéfem formule 1 Flaviem Briatorem. Dokonce se zasnoubili, ale vztah nakonec nevyšel. Přesto na sebe vzpomínají v dobrém, Naomi ho stále považuje za mentora a udržuje přátelství i s jeho současnou manželkou.

V roce 2008 se seznámila na filmovém festivalu v Cannes s ruským miliardářem Vladislavem Doroninem. Jejich vztah byl plný vášně a zároveň stability. V roce 2013 si miliardář ale našel za Naomi náhradu v podobě modelky Luo Zilin. Ani tenhle vztah tedy Naomi nevyšel.

Po padesátce dvojnásobnou matkou

O soukromí Naomi nikdy moc nemluvila, proto šokovala veřejnost v roce 2021, kdy zveřejnila, že se v 51 letech stala poprvé matkou dcery. Už ve vztahu s Vladislavem toužila po dítěti. O tom, že bude mít jednou děti, nepochybovala. V roce 2014 dokonce řekla: „Chci mít děti, ať už mám muže, nebo ne. Budu je mít klidně sama.“

V roce 2023 pak oznámila příchod druhého dítěte, chlapečka. Jména dcery a syna ale tají, stejně tak podrobnosti o tom, kdo je otcem. Její přátelé se domnívají, že děti jí odnosila náhradní matka. Vzhledem k tomu, že jen pár týdnů před porodem nebyla na jejím těle ani známka těhotenství, zdá se to pravděpodobné. Adopci totiž modelka důrazně popřela.  

Zdroj: vlasta.cz, people.com, independent.co.uk, people.com, independent.co.uk, pagesix.com

Související články