Když se členové královských rodin, hollywoodští herci a herečky, renomovaní zpěváci, celebrity z řad sportovců i reality show a další boháči odvážou, jejich svatba se stane nezapomenutelnou podívanou.

Množství investovaných peněz je ale ohromující, zvláště vezmeme-li v úvahu, že mnoho z těchto extravagantních manželství končí rychlým rozvodem! I když si za peníze lásku nekoupíte, určitě si za ně můžete koupit honosný obřad, který se navždy zapíše do dějin.

VIDEO: TOP 5 nejbizarnějších svateb na světě!

Zdroj: Youtube

Kolik utratily známé hvězdy filmového plátna a pěvecké legendy za svatbu?

Elizabeth Taylor a Larry Fortensky

Hvězda filmového plátna Elizabeth Taylor si v roce 1991 si vzala o dvacet let mladšího stavebního dělníka Larryho. Byla to její osmá svatba a probíhala na ranči Neverland, který patřil Michaelu Jacksonovi, který nevěstu zároveň odvedl k oltáři.

Manželství trvalo pouhých pět let, což byl na nevěstu na útěku Elizabeth úctyhodný výkon. Odhadem stála tahle taškařice přes 2 miliony dolarů, tedy 46 milionů českých korun.

Catherine Zeta-Jones a Michael Douglas

Nádherná Catherine Zeta-Jones a slavný Michael Douglas se vzali v roce 2005 a na svatbě opravdu nešetřili. Pozvánky byly napsané neviditelným inkoustem a hologramy.

Slavnostní ceremoniál se odehrával v hotelu Plaza v New Yorku, který hlídalo přes 50 policistů. Nevěstina diamantová tiára vyšla na 300 000 dolarů a její šaty od značky Christian Lacroix na 140 000 dolarů. Celkem vyšla jejich svatba v přepočtu na 28,5 milionu korun.

Tom Cruise a Katie Holmes

Svatbu hereckého páru Toma Cruise a Katie Holmes na italském zámku Odescalchi v roce 2006 lze zařadit mezi ty skromnější, přesto ale stála jmění. Vyšla je totiž na 3 miliony dolarů, tedy více než 65 milionů korun.

Přibližně 900 tisíc dolarů z rozpočtu bylo údajně přiděleno na pokrytí letenek pro hosty. Nechyběl ohňostroj či pětipatrový dort.

Elizabeth Hurley a Arun Nayar

Tato svatba v roce 2007 měla dva obřady. První byl na zámku Suderly v Gloucestershire a další proběhl v paláci Umaid Bhawan v Jodhpur. Celkem stála tato legrace 2,5 milionu dolarů (necelých 58 milionů korun).

Salma Hayek a Francois-Henri Pinault

Luxus si dopřála také herečka Salma Hayek, která se v roce 2009 provdala za Françoise-Henriho Pinaulta. A měli rovnou dvě svatby. Pařížská svatba proběhla v poklidu na radnici, ale v Itálii v Benátkách se pár rozšoupl.

Veselka se konala v opeře La Fenice a vystoupil na ní frontman kapely U2 Bono společně s herečkou Charlize Theron.

George Clooney a Amal Alamuddin

Pár se vzal v roce 2014 v Benátkách, přičemž svatba a party údajně stály 4,6 milionu dolarů (více než 105 milionů korun), přičemž přibližně 3 miliony dolarů byly utraceny za ubytování hostů v renomovaném hotelu Cipriani.

Liza Minnelli a David Gest

Manželství slavné herečky skončilo po necelých dvou letech. Svatba z roku 2002 ale stála 3,5 milionu dolarů (80 milionů korun). Na velkolepé akci se představil obří orchestr, vystoupilo zde duo Tony Bennett a Stevie Wonder a jenom květinová výzdoba přišla na 700 tisíc dolarů.

Paul McCartney a Heather Mills

Legendární člen skupiny Beatles si v roce 2002 vzal aktivistku za lidská práva a modelku v kostele svatého Salvadora v Monaghanu v Irsku. Za květinovou výzdobu svatby v indickém duchu dala nevěsta s ženichem 145 tisíc dolarů (3,5 milionu korun) a za ohňostroj 150 tisíc dolarů (3,8 milionu korun). Celkem je svatba vyšla v přepočtu na 90 milionů korun.

Elton John a David Furnish

Pár se vzal okamžitě poté, co se v Británii staly legálními stejnopohlavní civilní svazky. Jejich svatba stála neuvěřitelných 1,7 milionu dolarů (40 milionů korun). Jsou slavní svými večírky a tohle byla ta nejlepší příležitost užít si mejdan ve velkém!

Kim Kardashian a Kris Humphriese

Podle The New York Post stálo 72denní manželství Kim Kardashian a Krise Humphriese z roku 2011 kolem 10 milionů dolarů, tedy přibližně 230 milionů korun. Kim Kardashian a Kris Humphries se vzali v soukromém sídle v kalifornském Montecitu.

Svatba se natáčela jako dvoudílný speciál, který se vysílal v televizi. Pikantní ovšem je, že se páru díky jejich popularitě podařilo uzavřít spoustu kontraktů s firmami, které se na svatbě zviditelnily, a také prodat vysílací práva. Nakonec tedy na svatbě vydělali téměř 18 milionů dolarů.

Když si Kim Kardashian později brala Kanyeho Westa, jejich italská svatba stála 2,8 milionu dolarů (65 milionů korun), tato cifra ale nezahrnuje extravagantní předsvatební slavnosti.

Velkolepé veselky v britské královské rodině

Svatba prince Charlese a princezny Diany vyšla podle webu Just Jared na 48 milionů dolarů, tedy více než 1 miliardu korun, což se při dnešní inflaci blíží 70 milionům dolarů.

Oficiálně uváděné náklady ale byly 42,8 milionu dolarů, tedy necelá 1 miliarda. Jen za ochranku, která zajišťovala bezpečnost, se vynaložilo 600 tisíc dolarů. ​

Druhou nejdražší svatbou britské královské rodiny byla svatba prince Harryho a vévodkyně Meghan Markle, která vyšla na 42,8 milionu dolarů (necelá 1 miliarda českých korun). Náklady na bezpečnost představovaly přibližně 36,7 milionu dolarů.

Princ William a princezna Kate byli údajně o něco skromnější. Jejich svatba vyšla na 34 miliony dolarů, v přepočtu tedy necelých 740 milionů korun.

Odvázat se umějí i v Monaku nebo ve Španělsku

Velkolepá svatba monackého prince Alberta II. a Charlene Wittstock z roku 2011 je považována za největší svatební oslavu za posledních téměř 60 let, podobně jako svatba Grace Kelly a prince Rainiera III. Odhaduje se, že stála 70 milionů dolarů (1,6 miliardy korun).

V roce 2004 proběhla velkolepá svatba prince Filipa Španělského a Letizie Ortiz v Madridu. Náklady na tuto oslavu se podle Daily Mail pohybovaly kolem 24 milionů dolarů (550 milionů korun). Jen nevěstiny šaty stály 8 milionů dolarů.

Podobný obnos dala za svatbu také korunní princezna Viktorie Švédská, která si v roce 2010 vzala svého bývalého fitness trenéra Daniela Westlinga, a to navzdory protestům svého otce.

Zdroj: vlasta.cz, starsinsider.com, prestigeonline.com, brides.com, Guinness World Records

Související články