Ross a Monica

Přestože Monicu (Courteney Cox) stejně jako ostatní nudí Rossovy (David Schwimmer) nekonečně nudné řeči o paleontologii a Monica leze Rossovi na nervy svým puntičkářským smyslem pro pořádek, přesto jsou skvělými parťáky pro život. Důkazem je i skutečnost, že se v rámci seriálu Přátelé vídají skoro každý den. Radí se o vztazích, podporují se v nelehkých chvílích, ale také mezi nimi nechybí sourozenecká soutěživost. Zvlášť ve vztahu k jejich rodičům, kteří vždy tak trochu upřednostňují Rosse.

Zdroj: Youtube

Luděk Říha a Dáša (Pavel) Říhová

Tak mezi těmito dvěma sourozenci ze seriálu Most! je to o dost vypjatější. Když si Pavel/Dáša hraný Erikou Stárkovou po změně pohlaví pozve svého bratra Luďana v podání Martina Hofmann do Pošty pro tebe, nedopadne to úplně podle jeho představ o šťastném shledání. Přestože jejich vztah rozhodně není jednoduchý a je v něm více propadů než vzestupů, jednomu na druhém záleží, a když jde do tuhého, najdou u sebe zastání a umí si pomoc i poradit.

Bart a Líza


Zatímco Lisa je podle Barta nesnesitelná šprtka, Líza zase nemůže vystát, že si její bratr dělá ze všeho legraci, skoro nic nebere vážně a je samý průšvih. V seriálu Simpsonovi je ovšem mezi těmito žlutými sourozenci i řada momentů, které je sblíží. Momentů, kdy si uvědomí, že by se mohli jeden od druhého něco málo naučit.

Damon a Stefan Salvatore

Bratrská dvojice ze seriálu Upíří deníky, v němž si upíra Damona zahrál Ian Somerhalder a Stefana Paul Wesley patří asi k těm nejvíc sexy, které nám může televize nabídnout. Jejich bratrské pouto sice opakovaně narušuje zájem o stejnou ženu a Damon je zprvu jedním z hlavních záporáků, ale krev není voda, a nakonec se ukáže, že jejich sourozenecké pouto je až neobyčejně pevné.

Sue, Brick a Axel


Trojlístek sourozenců ze seriálu Průměrňákovi asi nemůže být rozdílnější. Sue v podání Eden Sher vše až moc řeší a její bláznivá povaha ji nejednou přivede do maléru, Axel, kterého si zahrál Charlie McDermott, je typickým středoškolským frajírkem, kterému autority moc neříkají a Brick ztvárněný Atticusem Shafferem je tak trochu podivín s vlastním světem. O dohady a naschvály není v rodině nouze, protože každý má jinou představu o životě, včetně toho, v jaké restauraci se v daný večer najedí. I v tomto případě ale platí, že v těžkých chvílích umí jeden druhého podpořit a podržet.

Charlie a Alan

Až roztomilá chemie fungovala v rámci sitcomu Dva a půl chlapa mezi Charliem (Charlie Sheen) a Alanem (Jonem Cryerem). Přestože Charliemu lezl jeho bratr, který se k němu po rozvodu přistěhoval, řadu sérií na nervy, zchudlého, a tak trochu skrblíka Alana na ulici nevyhodil. Alespoň měl stále po ruce předmět svých četných vtípků a obrazně řečeno i boxovací pytel. I z nevybíravých označení, kterými ho často častoval, bylo však patrné, že ho má ve skutečnosti opravdu rád.

Zdroj: Vlasta.cz, ČSFD

Související články