Přemýšlíte o tom, co všechno byste ještě měli vyzkoušet, pokud jde o lepší spánek? Jak se s nespavostí nebo horším spánkem vyrovnávají známé osobnosti? Inspirujte se následujícími radami, možná je načase otestovat něco jiného, co jste ještě nezkusili.

Salma Hayek

Herecká hvězda Salma Hayek prostě nestárne. Aspoň tak tedy vypadá. Možná v tom hraje roli i dostatek odpočinku, kterého nejvíc načerpá během spánku. Co pomáhá filmové Fridě nejvíc? Každý večer prý vypije nápoj s kalciem a hořčíkem. „Pomáhá mi to. Taky mi pomáhá, když si těsně před usnutím dojdu na toaletu. Dobře se mi pak spí,“ vysvětlila herečka.

Mariah Carey

Mariah Carey je další hvězda, která s postupujícím věkem vypadá lépe a lépe.  Nepotřebuje k tomu ovšem žádná kouzla ani estetické zákroky. Jejím tajemstvím je dobrý spánek. V místnosti, kde spí, má rozmístěných 20 zvlhčovačů vzduchu. „V podstatě je to jako spát v parní lázni. Postel mám celou z froté, strom, na kterém jsou přístroje umístěny, je šikmý, takže voda ze zvlhčovačů mi nemůže kapat na hlavu.“

Tom Cruise

Možná by vás nenapadlo, že slavný herec Tom Cruise chrápe. Své o tom asi vědí všechny jeho bývalé partnerky. Spánek chrápajících není kvalitní, to se ví. Snad proto Cruise investoval a spí v takzvaném „snoratoriu“, což je malá, tmavá a zvukotěsná místnost.

Zdroj: Youtube

Jennifer Aniston

Jak dobře spát? Odpověď Jennifer Aniston je jednoduchá. Dejte svůj telefon pryč z ložnice. V podcastu „Thrive Global Podcast“ prozradila: „Mám jeden klíčový tip na lepší spánek. Spát s telefonem alespoň dva metry ode mě. To mi ohromně pomohlo.“ Kromě toho chodí spát každý den ve stejnou hodinu, v jejím případě je to 23. hodina. A ještě si vždy dopřeje horkou koupel.

Gwyneth Paltrow

O téhle hvězdě se ví, že je expertkou na wellness a péči o sebe sama. Co jí pomáhá k dobrému spánku? Má několik tipů. Jeden zahrnuje „vědomé dýchání“ a meditaci. „Snažím se meditovat každý den a vědomě dýchat. Někdy stačí pár minut a hned jsem klidnější.“ Před usnutím pak praktikuje koupací rituál. „Tím se uzemním a získám energii. Používám různé druhy solí, olejů a peelingů.“

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez je hvězdou mnoha tváří, ale její spánková rutina je ve skutečnosti celkem jednoduchá. „Myslím, že to, co u mě funguje nejlépe, je voda a dobrý odličovací přípravek,“ řekla. Kromě toho spí 7 až 9 hodin, to je součást její spánkové hygieny.

Oprah Winfrey

Oprah Winfrey je jednou z nejúspěšnějších mediálních osobností na světě. I ona má jeden tip, jak si dopřát dobrý noční odpočinek. „Večer se před spaním koupu, je to můj rituál. Řekla bych, že jsem profesionál v koupání,“ prozradila. „Používám různé bublinkové koupele, soli, korálky a oleje.“

Miranda Kerr

Australská modelka Miranda Kerr se prosadila jako tvář značky Victoria’s Secret. Také ona má svůj klíč k dobrému spaní. Tím je levandulová mlha, která jí pomáhá zavřít oči. „V noci si stříkám mlhu na polštář a na obličej. To je můj rituál. Levandulová mlha je tak uklidňující, takže ji mám pořád u postele,“ svěřila se v rozhovoru.

Bella Hadid

Americká supermodelka je i přes nízký věk velkou hvězdou. Vypadat krásně je její práce, takže mít dobrý spánek je velmi důležité. V rozhovoru pro Teen Vogue Hadid prozradila, že nedávno začala před spaním poslouchat meditační hudbu.

Zdroj: vlasta.cz, starsinsider.com, harpersbazaar.com, elle.com/uk, health.com

Související články