Kdy jste si Nicole poprvé všimli? Nebylo to v muzikálu Moulin Rouge? Kromě toho, že jít to tam hrozně sekne, oslnila i filmové kritiky a ulovila si Zlatý Globus a první nominaci na Oscara. Psal se rok 2001 a tu nejceněnější filmovou sošku si postavila do vitríny za dva roky, v sedmatřiceti. Bylo to za film Hodiny a je jisté, že porotci byli objektivní a hodnotili jen její herecký výkon. V roli spisovatelky Virginie Woolfové se maskéři vyřádili, aby ze zářivě krásné ženy udělali šedou myš.

Zdroj: Youtube

Sběratelka rolí

Zdálo se, že Nicole zkouší, co zvládne zahrát. Umí drama, třeba filmy Návrat do Cold Mountain a Tlumočnice, stejně jako komedie: Moje krásná čarodějka a Stepfordské paničky. Věříte jí i strach v hororu Ti druzí. Sexy scény s Tomem Cruisem v thrilleru Spalující touha působí přesvědčivě, vlastně ani nemuseli nic hrát. Ti dva tvořili nádherný pár, i když Nicole Toma převyšuje o hlavu. Nakonec je nerozdělila jeho ješitnost nebo nedostatek lásky, ale zřejmě nátlak scientologů. Měla na manžela špatný vliv. Vzdorovali 11 let.

Moje děti, tvoje děti

V manželství moc stála o mimino, ale dvakrát potratila. Doktoři řekli, že zřejmě děti mít nebude. Proto s Tomem adoptovali dvě děti, Connora a Isabellu. Když se manželé rozešli, děti trávily většinu času s otcem. Později začaly říkat mámo maceše, nové manželce Toma Cruise Katie Holmes. Už jsou dospělé a bulvár sleduje, že se s mámou moc nestýkají. Isabella, talentovaná malířka, stejně jako Tom žije podle přísných pravidel scientologické církve. Connor se věnuje hlubinnému rybolovu a prohlašuje, že ať si bulvár píše co chce, on mámu miluje a rodina je pro něj vším.

Druhý pokus

S country zpěvákem Keithem Urbanem Nicole seznámila kolegyně Renée Zellweger. Ovšem na jeho přání. Oba pocházejí z Austrálie, Keithovi se krásná herečka vždy líbila a využil situaci, že je znovu volná. Na začátku randění to vypadalo jen jako vášnivý, nezávazný románek. Navzdory všem jsou manželé od roku 2006 (ano, v létě oslaví 17. výročí!) a mají dvě dcery. Sunday Rose se narodila dva roky po svatbě, v roce 2010 do rodiny přibyla Faith Margaret. Obě odnosila náhradní matka.

Seriálová senzace

V roce 2017 Nicole podlehla seriálové vlně a přijala roli v Sedmilhářkách. Minisérie vznikla podle knižního trháku australské spisovatelky Liane Moriarty. Zahrála si po boku Reese Witherspoon a obě se podílely také na produkci. Nicole vyfasovala psychicky i fyzicky náročnou roli právničky a současně ženy v domácnosti. Odměnou jí byl charizmatický Alex Skarsgard v roli mladšího manžela. Drama s detektivní zápletkou a komediálními prvky se proměnilo v hit. Vloni se objevil v kinech dobrodružný film Seveřan, shodou náhod s Nicol hraje opět Alex. Letos se (nejen) fanoušci komiksových hrdinů nemohou dočkat prosince a premiéry Aquamana 2. Toho si opět střihne osvalený Jason Momoa. Nicol opráší sexy přiléhavou kombinézu Atlanny, bývalé královny Atlantidy.

Zajímavosti o NK

  1. Australská kráska měří 180 centimetrů.
  2. Po rozvodu chodila se zpěvákem Lenny Kravitzem a dokonce ji požádal o ruku.
  3. V roli kurtizány Satine v Moulin Rouge si zlomila žebro, když se soukala do korzetu s objemem pasu 47 cm. Ale nakonec to zvládla!
  4. Měla hrát v trháku Pán a paní Smithovi po boku Brada Pitta, ale dala přednost jiným závazkům.
  5. S manželem Keithem měli domluvu, že nestráví jeden bez druhého déle než dva týdny. Teď to stáhli na pouhé tři dny.

Zdroj: vlasta.cz, youtube.com, CSFD.cz, Parade.com