Herec Oldřich Kaiser se narodil 16. května 1955 v Liberci. Jeho tatínek byl zručný muž, který se živil mnoha řemesly, maminka byla zdravotní sestrou. Oldřich byl už jako malý hodně divoké dítě, s talentem prakticky na vše, co kdy zkusil. 

Chodil i na dramatický kroužek, a nebylo tedy překvapením, že se později přihlásil na brněnskou konzervatoř. Jakmile ji dostudoval, pokračoval na pražskou DAMU, kterou dokončil v roce 1977 stejně jako jeho další slavní kolegové Ondřej Pavelka či Milena Steinmasslová. 

Osudové spojení s Jiřím Lábusem

Už během studií hostoval Oldřich Kaiser ve vinohradském divadle, kde pak nastoupil do stálého angažmá. Na divadelní fakultě se také seznámil se svým budoucím parťákem Jiřím Lábusem.

Oba společně v 80. letech bavili diváky v pořadech Možná přijde i kouzelník či v Ruské ruletě. Dodnes je pojí upřímné přátelství, i když společných vystoupení začalo ubývat. 

Alkohol ho stál divadelní angažmá

Kaiser bohužel jako mnoho umělců měl blízko k alkoholu. Často neznal míru a mělo to negativní dopad na jeho chování i vystupování. Prvního padáka dostal už v osmdesátých letech v pražském Divadle na Vinohradech. 

Soubor měl jednou odjet na zájezd a opilého Kaisera nenapadlo nic lepšího než z legrace všem zrušit rezervaci pokojů. Moc si přál, aby všichni spali v tělocvičně, což ale ředitel divadla nevzal s humorem a vyhodil ho. O práci pak přišel ještě v Ypsilonce, z Národního divadla pak kvůli alkoholu odešel sám.

Kolegyně jejich lásce nepřála

Velkou láskou Oldřicha Kaisera byla herečka Naďa Konvalinková. A to i přes to, že jí ho vymlouvala její dobrá kamarádka Květa Fialová, která jí říkala, že to není chlap pro ni. Konvalinková ale byla zamilovaná a nechtěla vidět složitou povahu Kaisera. Vzali se a dlouhé roky mu vytvářela láskyplné zázemí a tolerovala jeho alkoholové výstřelky. 

„On je romantik, sám o sobě dětská duše, křehká a strašně zranitelná. Myslím si, že většina věcí, které provádí, je jeho obrana. Nikdy jsem nepoznala nikoho tak vnitřně čistého a opravdového. Navíc je s ním velká legrace a humor nás vždy spojoval,“ řekla o něm Konvalinková. Později spolu přivedli na svět i dceru Karolínu. 

Legendární scénka s klíštětem

Oldřich žil hereckou profesí a dokonce se jednoho dne pokusil jednu ze scének projektovat do skutečného života. Vybral si pro to opilecký výstup v klubu Divadla Na Zábradlí, kde ho museli v roce 2004 vyvádět policisté. On se ale bránil, nejdříve kolem sebe kopal, nakonec skočil jednomu z policistů na záda a předvedl oblíbenou scénku s klíštětem. 

Tehdy u toho byli i novináři, kteří samozřejmě vše nafotili a byla z toho velká aféra, která možná urychlila i rozpad jeho manželství s Konvalinkovou. Na druhou stranu měl ale dostatek sebereflexe na to, že nastoupil do protialkoholní léčebny. Sice tam byl několikrát, ale nakonec mu to pomohlo.

VIDEO: Podívejte se na scénku klíště ve videu.

Zdroj: Youtube

Jeden druhého vůbec neznali

Herec se definitivně změnil a zklidnil v roce 2012, kdy se seznámil s písničkářkou Dášou Vokatou. Zajímavé je, že tehdy jeden druhého vůbec neznali. „Popravdě jsem ani nevěděla, že je filmový herec. Já vůbec nevěděla, že je tak slavný! Kdybych to věděla, asi bych se neodvážila ho oslovit,“ prozradila Vokatá v rozhovoru pro časopis Téma.

Kaisera zase ohromilo, že ho neznala. „Každý po vás chce na ulici ještěrku, a najednou někdo, kdo nezná ani vozembouch. Že jsme ani jeden o druhém nic nevěděli, byl možná ten moment. Probudilo to v nás zvědavost,“ popsal Kaiser.

Přísně tajná svatba

Příběh jejich lásky dosáhl pomyslného vrcholu v roce 2020, kdy se Kaiser s Vokatou oženil. Byla to tajná svatba, která proběhla v rakouské Vídni, kde má písničkářka byt. Jednalo se o civilní obřad bez hostů, jednoduše si chtěli svůj velký den užít především oni dva. 

„Jsme skvělí parťáci. V šedesáti už člověk moc dopředu nepřemýšlí a neplánuje. Já bych to spíš viděla, že je nám spolu hodně hezky, jsme spolu hodně rádi a hodně často. Co bude zítra, nad tím nepřemýšlím. Ale je to hodně krásné,“ řekla Vokatá před čtyřmi lety Blesku.

Milují se dodnes, a dokonce občas vyrazí i bok po boku do společnosti. Je ale evidentní, že až s Dášou našel Kaiser v životě klid a usadil se.

Zdroj: vlasta.cz, dotyk.cz, novinky.cz, extra.cz, csfd.cz, krajskelisty.cz, Blesk.cz

Související články