Po celém světě ho proslavily role Bobbyho Ewinga v seriálu Dallas a Franka Lamberta ze seriálu Krok za krokem. Seriálová sága Dallas z prostředí naftařských milionářů se točila od roku 1978 až do roku 1991.

Když po sametové revoluci seriál dorazil i do Československa, byla to bomba, na kterou se dívaly statisíce diváků. A byl to právě Patrick Duffy jako Bobby Ewing, který uhranul mnohým divačkám. Jako jeden z mála v seriálu nehrál padoucha, navíc byl přitažlivý.

Patrick Duffy režíruje a zpívá

Patrick Duffy kromě hraní také režíruje, režíroval i 30 epizod Dallasu a 49 epizod Kroku za krokem. V jednom rozhovoru řekl: „Mám mozek, který funguje na dvou samostatných úrovních. A obě úrovně pracují současně, když jsem na natáčení. Na jedné straně hraju, jak nejlépe to umím, ale zároveň se dívám na úhel kamery a uvědomuji si linie ostatních herců.“

Kromě toho taky zpívá, v roce 1983 nahrál dva duety se zpěvačkou Mireille Mathieu, které měly velký úspěch ve Francii a v Evropě.

VIDEO: Poslechněte si pěvecký výkon Patricka Duffyho.

Zdroj: Youtube

Oba rodiče byli zavražděni

Ne všechno v Patrickově životě je zalité sluncem. Duffyho rodina se stala v roce 1986 součástí velké tragédie, když byli jeho rodiče ve své taverně zavražděni.

Viníky byli dva teenageři, kteří byli odsouzeni ke 180 letům vězení, a přestože se později jeden z nich přiznal, že střílel on, žádost o milost byla jeho kamarádovi zamítnuta.

První žena zemřela na rakovinu

Duffy byl ženatý s Carlyn Rosser od roku 1974 a vydržel s ní až do její smrti v roce 2017, kdy zemřela na rakovinu. Byla slavnou baletní tanečnicí, bylo jí o deset let víc než jemu.

Když se do ní zamiloval, byla buddhistka a Duffy k buddhismu konvertoval také. Svatbu měli v buddhistickém chrámu a své dva syny vychovávali v tomto náboženství.

Pandemie mu přihrála novou lásku

Když začala koronavirová pandemie, Patrick Duffy byl už několik let vdovcem. Tehdy navázal přátelství s herečkou a zpěvačkou Lindou Purl – ovšem přes Zoom.

Z přátelství se stala láska a nyní spolu oba žijí, a dokonce podnikají. V rozhovoru pro This Morning řekl: „Nehledal jsem lásku, ale ona si mě stejně našla. Je to covidová romance. Téměř čtyři měsíce jsme spolu mluvili každý den, ale neseděli jsme v jedné místnosti.“

Nyní jsou spolu, šťastní, založili firmu Duffy’s Dough a prodávají kváskový startér pro kynutá těsta.

Zdroj: vlasta.cz, tvfestival.com, tvovermind.com, survivornet.com, people.com

Související články