Talent měl od mládí

Patrik Stoklasa pocházel z malého města Holýšov, které se nachází jen několik málo kilometrů od německých hranic. Po základní škole nastoupil na střední školu managementu a elektrotechniky ve Stodě, ale protože se u něj od dětství projevoval silný pěvecký a herecký talent, rozhodl se zároveň pro studium pražské konzervatoře, obor populární zpěv, kde ho učila známá pedagožka Lída Nopová.

Zdroj: Youtube

Byl velmi všestranný. Uměl hrát na flétnu, klarinet, bicí a housle. Svůj hudební talent předvedl v roce 2001 ve Zlíntalentu, kde se probojoval až do finále a byla mu udělena cena Klubu novinářů. O tři roky později se pak rozhodl přihlásit se do pěvecké soutěže Česko hledá SuperStar, v níž se dostal až do semifinále.

Věnoval se herectví

Přestože svou účast v SuperStar nakonec dobrovolně ukončil, ve světě českého showbyznysu se neztratil. Soutěž posílila jeho sebevědomí a otevřela mu zcela nové obzory. Své herecké i pěvecké nadání zúročil i v mnoha představeních divadel Broadway či Semafor. A právě jedno zájezdní vystoupení se mu stalo osudným.

Nešťastná cesta po dálnici

V úterý 19. října 2004 odzpíval Patrik Stoklasa koncert v Olomouci a se svými kolegy, mezi nimiž byl i Karel Černoch, se vracel do Prahy. Řidič však nezvládl řízení a narazil do dodávky. Patrik Stoklasa byl převezen ve vážném stavu do brněnské Fakultní nemocnice u sv. Anny. Lékaři mu dávali pouhých 10 procent šancí na přežití. A pokud by se tak stalo, hrozilo mu vážné tělesné i mentální postižení. Děsivá zpráva tehdy otřásla celou veřejností.

Navždy členem Semaforu

I z toho důvodu se jeho rodina po důkladném zvážení, přesně 23. října 2004, rozhodla o jeho důstojném odchodu a nechala ho odpojit od přístrojů. Pohřbu se zúčastnila stovka známých tváří, které s mladým zpěvákem spolupracovaly. „Jeho jméno už bude jednou provždy patřit do historie Semaforu. Nepobyl mezi námi dlouho a osud se k němu zachoval velmi nevlídně,“ prohlásil na posledním rozloučením s Patrikem principál divadla Semafor Jiří Suchý.

Zdroj: Vlasta.cz Patrik Stoklasa | ČSFD.cz (csfd.cz) PrimaŽeny Wikipedia

Související články