V Sedmi schodech k moci – seriálu o mladé servírce Anně, která se bez skrupulí dere k moci a jíž ztvárnila Eva Podzimková – dostal Pavel Batěk roli novináře. A vzhledem k tomu, že osmačtyřicetiletý herec nemá novináře příliš rád, si postavu Ivana Krčky cynického bulvárního žurnalisty vyloženě užil.

Zdroj: Youtube

Sám se novinářům vyhýbá a své soukromí se snaží chránit. Jen málokdo se tak dozvěděl, že se v roce 2017 po krátké známosti oženil se zvukařkou Janou, s níž má dvě malé děti. Manželství bohužel nevydrželo a pár je už dva roky od sebe.

Uklidňující truhlařina

Rodák z Plzně neměl cestu k divadlu a filmu jasně nalinkovanou jako mnozí další herci, kteří často v rozhovorech přiznávají, že herecké pnutí cítili odmalička. Naopak Pavel sice brnkal na kytaru, ale chtěl jít na truhlařinu, protože ho baví a uklidňuje práce se dřevem.

Nakonec se ale vyučil automechanikem a nějaký čas pracoval i jako dispečer autodopravy. A sledoval svého staršího bratra Petra Baťka a jeho herecké a hudební aktivity. Inspiroval se a přihlásil na DAMU, kam ho okamžitě vzali a už během studia na sebe upozornil rolí ve hře Patrika Hartla Hovory o štěstí mezi čtyřma očima.

Bezmála dekáda v kapličce

Později nastoupil do divadla na Vinohradech, kde působil vedle tamních velkých hvězd a v roce 2015 se stal členem souboru Národního divadla. Jednou z prvních hlavních rolí, které v tomto angažmá získal, byla role krále Oidipa v klasické antické tragédii.

Alkohol za volantem

Mimo divadelní prkna se ale jeho tvář často objevuje i na televizních obrazovkách, kromě nového seriálu z politického prostředí, hraje i v nové sérii kriminálky Odznak Vysočina, kde se zhostil role kapitána Ondřejovského. S policisty má ostatně i osobní zkušenosti, jak nedávno prozradil v jednom z rozhovorů. Před časem mu kvůli alkoholu odebrali řidičský průkaz.

Zdroj: vlasta.cz Pavel Batěk | ČSFD.cz (csfd.cz)

Související články