Dneska už si to skoro nikdo nepamatuje, ale první manželkou Pavla Trávníčka byla herecká kolegyně Simona Stašová, dcera Jiřiny Bohdalové, a to dokonce pět let. Trávníček později v jednom rozhovoru připustil, že se manželství nejspíše zkazilo jeho vinou, protože měl tendenci ženě příliš mluvit do toho, jaké role by měla brát a podobně. Každopádně, děti spolu neměli.

Ten kluk z reklamy

Jeho prvním dítětem je až syn Adam, jehož matkou je baletka Eva Štefková, Trávníčkova druhá manželka. S Adamem se herec údajně vůbec nestýká, na rozdíl od syna Pavla, který se narodil ze vztahu s režisérkou Helenou Dytrtovou – tihle dva se nicméně k oltáři také nevydali. Třiatřicetiletý Pavel Dytrt se jako malý proslavil v reklamě na kečup a ke svému slavnému otci se hlásí, a to i přesto, že jeho matka mu až do jeho dvanácti let otce tajila.

Zdroj: Youtube

Agrese a alkohol

Dytrtová totiž na soužití s Trávníčkem vzpomínala jako na poněkud problematické. „Žili jsme spolu pět let, potom mě vystěhoval z bytu s mými třemi dětmi, byt prodal a vůbec ho nezajímalo, kam s Pavlíkem půjdeme. Když se napil, choval se nepříčetně. Několikrát jsem se musela nechat ošetřit na pohotovosti,“ citoval její slova jeden bulvární deník. O agresivním chování s odstupem let mluvila i tehdejší Trávníčkova milenka, herečka Olga Želenská.

Trávníček se potřetí oženil v roce 2000 s provozní svého vlastního divadla Skelet Lucií Vrbovou. Bylo mu skoro padesát a jí sotva třiadvacet, manželství zůstalo bezdětné. Rozešli se totiž půl roku po opulentní veselce. Třetího a posledního syna Maxmiliána má se svou čtvrtou ženou Monikou, rozenou Fialkovou. Vzali se po několikaletém soužití v roce 2015, syn přišel na svět o rok později.

Před dvěma lety procházelo jejich manželství krizí, mluvilo se o tom, že Monika má vztah s houslistou Jaroslavem Svěceným, kterému zajišťovala koncerty, pár nicméně krizi překonal. Ustál i informace o sexuálním násilí ze strany herce v letech 2000 a 2002, které se objevily v roce 2022 – případ vyšetřovala policie, která potvrdila, že se skutky doopravdy staly, ačkoli takové obvinění Pavel Trávníček odmítal. Policie případ odložila, protože podle tehdy platných zákonů nešlo o znásilnění. Dnes už by tomu tak bylo.

Princem navždy

Ačkoli se Pavel Trávníček zapsal u diváků jako poněkud lehkomyslný filmový princ a Popelčin nápadník, mluvil hlasem někoho jiného. Nadaboval ho kolega Petr Svojtka, protože Trávníček sice absolvoval hereckou školu JAMU a uspěl u kamerových zkoušek, ale stále měl silný moravský přízvuk. Zajímavé je, že představitelka Popelky Libuše Šafránková rovněž pocházela od Brna, ale její přízvuk byl zjevně v pořádku. Časem se nicméně jako dabér prosadil i sám Trávníček, když ve filmech namlouval například francouzského herce Alaina Delona nebo americké hvězdy Johna Travoltu a Mela Gibsona.

Herec Pavel Trávníček každopádně ze své princovské slávy těží dosud, a to i přesto, že se pohádka o Popelce točila před padesáti lety a Trávníček nedávno oslavil třiasedmdesáté narozeniny. Nedávno například na německém zámku Moritzburg, kde vznikaly scény plesu, pořádal autogramiádu a křest nové autobiografie, který vyšla i v němčině coby Drei Haselnüsse für den Prinzen neboli Tři oříšky pro prince.

Návštěva za čtvrt milionu

Když před několika lety vznikala norská verze slavné pohádky, pozvali filmaři Trávníčka na premiéru, ale nebyli ochotní zaplatit jím požadovaný honorář. Ten podle norského webu, který citoval Moniku Trávníčkovou, činil deset tisíc dolarů, což je zhruba čtvrt milionu korun. Nakonec tak dorazil jen režisér Václav Vorlíček.

Herec Pavel Trávníček později už nikdy tak velkou příležitost ve filmu nedostal, snad jedině s výjimkou snímku Třetí princ, který v roce 1982 natočil režisér Antonín Moskalyk. Hlavní ženskou roli zde stejně jako v Popelce hrála Libuše Šafránková, ale popularity Vorlíčkova filmu tahle pohádka s trochu příliš zamotaným příběhem nikdy nedosáhla. Prince Trávníček hrál i v polozapomenutém východoněmeckém snímku Sněženka Růženka z roku 1979.

Hrál rovněž v mnoha televizních pohádkách, i když většinou už ne prince, roky rovněž působil jako divadelní herec a založil i vlastní divadlo, zaměřené zejména na komediální kousky. Známý je také jako moderátor někdejších pěveckých show Carusošou a Do-re-mi.

Zdroj: vlasta.cz csfd.cz Pavel Trávníček - Životopis

Související články