Eva Jurinová na něj byla milá

Přestože Pavel Zuna vystudoval mezinárodní obchod na VŠE, následná práce v kanceláři, kterou vykonával, ho moc nenaplňovala. Když se tedy dozvěděl, že v Československé televizi shánějí nového redaktora, chopil se příležitosti.

Žurnalistiku nestudoval, neměl s ní žádné předchozí zkušenosti, a tak se všechno učil za pochodu. Při svém nástupu v roce 1991 se mimo jiné setkal s tehdejší moderátorskou jedničkou Evou Jurinovou. Pro Extra při vzpomínce na ni Zuna uvedl, že k ní tehdy vzhlížel, i proto, že na rozdíl od jiných zkušenějších kolegů nedávala najevo svou nadřazenost.

Pracant a inovátor

Záhy se Pavel Zuna vypracoval na pozici moderátora hlavní zpravodajské relace. Působil také jako korespondent, který informoval o tom, co se děje na zahraničních cestách prezidenta Václava Havla. Vyzkoušel si i pozici mluvčího tabákové společnosti, ale moc dlouho na ní nebyl.

Dostal totiž nabídku od ředitele TV Nova Vladimíra Železného, kterou přijal a začal se na Nově objevovat jakožto moderátor hlavních zpráv. Dvojici tvořil s Mirkou Čejkovou. Posléze povýšil i na šéfredaktora. A protože je Zuna velkým milovníkem příběhů z historie, vědy, kultury i sportu, stál například u zrodu pořadu Víkend.

Dcera se potatila

V roce 2007 přešel na Primu, kde působil opět nejen jako moderátor, ale i jako šéfredaktor zpravodajství. V následujících letech pracoval mimo jiné jako programový ředitel internetové televize Stream, kde se staral o pořady, jako jsou Slavné dny, Sexuální idoly století a mnoho dalších.

Ve spolupráci s internetovou televizí Mall rozjel několik dalších populárních pořadů, jako jsou Top Moment nebo Životy slavných. Na nich se podílí i jedno ze Zunových dětí – dcera Anna, která šla v otcových šlépějích. Na rozdíl od něj ale vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních studií UK.

VIDEO: Podívejte se, jak vznikají epizody pořadu Životy slavných.

Zdroj: Youtube

Pavel Zuna pracuje i mimo mediální prostředí – konkrétně pro investiční společnost Emma Capital.

Tajná veselka

Co se týče soukromí, to si Pavel Zuna vždy poměrně chránil. V devadesátých letech se nicméně dal dohromady s novinářkou Andreou, se kterou má čtyři děti. Po dvaceti letech společného života ale v roce 2018 následoval rozvod.

Čtyři roky poté se moderátor znovu oženil s partnerkou Danou. Šlo o malou a utajovanou událost, na které mu šel za svědka novinář Jan Tuna. Ten je totiž jeho dlouholetým kamarádem.

Související články

Zdroj: vlasta.cz, extra.cz, wikipedia.org, csfd.cz, idnes.cz, idnes.cz, zivotyslavnych.mall.tv