Přestože v těchto dnech slaví zpěvačka, herečka a moderátorka Pavlína Filipovská už 83. narozeniny, stále je velmi vitální. I to zřejmě podědila po svém tatínkovi. Večírky sice nevymetá, radši se věnuje rodině a vnoučatům, ale čas od času se dnes ve společnosti objeví.

Většinou srší elánem a rozdává úsměvy na všechny strany. A není divu, protože v minulosti to měla tak trochu v popisu práce. V roce 1958 totiž nastoupila do televize jako hlasatelka televizních pořadů pro děti.

Jeden hit, ale zato pořádný

Následně se začala objevovat také v divadle Semafor a diváci a posluchači si ji zapamatovali mimo jiné jako interpretku písničky Včera neděle byla. Ta byla dlouho nejprodávanějším singlem Supraphonu.

V jejím životopise najdeme také divadla Apollo či Rokoko a nechybějí ani nějaké ty filmové role. Není jich ale úplně moc, přednost mělo v jejím případě vždy divadlo a také moderování. V první polovině sedmdesátých let odešla herečka a moderátorka na volnou nohu a mimo jiné objížděla republiku s různými druhy pořadů.

VIDEO: Poslechněte si písničku Včera neděle byla a podívejte se, jak vypadala Pavlína Filipovská zamlada.

Zdroj: Youtube

Jeden moc hodný, druhý nevěrný

Co se týče soukromého života, Pavlína Filipovská byla třikrát vdaná. Své první manželství uzavřela jako jedenadvacetiletá, ale bohužel v něm vydržela jen rok. Na vážnou známost v té době prý byla ještě mladá a nedokázala dostatečně ocenit laskavost a klid svého prvního manžela.

Nevyšlo to ani se zpěvákem Petrem Spáleným, se kterým má Filipovská dvě dcery – Pavlínu a Johanu. Vydrželi spolu sice dvanáct let, ale postupem času se z manželství stalo trápení pro obě strany.

Petr Spálený navíc zahořel láskou ke zpěvačce Miluši Voborníkové, kterou si po rozvodu s Filipovskou také vzal za manželku. Ještě jako ženatý ale svou manželku s Voborníkovou podváděl.

Do třetice trefa do černého

Napotřetí už ale hledání ideálního partnera herečce, zdá se, vyšlo. O Lubomíru Trávníčkovi, o patnáct let mladším, mluví jen v samých superlativech. Přestože je velkým milovníkem přírody, přestěhoval se za ní do Prahy a k výčtu jeho kladů patří také to, že prý výborně vaří.

A jestli se ptáte na hereččin recept na dlouhý a spokojený život, určitě vás překvapí, že to není zase tak složité. Geny a životní styl jsou sice jedna věc, ale pak je tu také pozitivní přístup k životu. V rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým pro Český rozhlas Pavlína Filipovská uvedla, že na věku zase tak nezáleží, když je člověk na světě rád.

Zdroj: vlasta.cz, tyden.cz, wikipedia.org, region.rozhlas.cz, novinky.cz, dotyk.cz

Související články