I tentokrát byl sobotní večer velmi napínavý a diváci se mohli seznámit s několika různými dorty, zákusky a pokrmy. Kulinářská show se nesla ve valentýnském duchu a soutěžící se museli popasovat s velmi zajímavou technickou výzvou – připravit dort ze znělky pořadu.

Zdroj: Youtube

Zrádné bylo ptačí mléko. To soutěžící dostalo do úzkých, protože nevěděli, co to je. Nejlépe si poradila Kristýna, která si tak oprávněně a zaslouženě vybojovala titul Pekařka týdne.

V rámci osobní výzvy pak byli vyzváni k přípravě takzvaného number cake, což je dort ve tvaru čísla, které má pro každého soutěžícího speciální význam. Zatímco Zuzana se rozhodla upéct dort pro rodinu, Klára, Kristýna a Tereza pekly dorty pro své partnery. Roman pak svůj dort prostřednictvím obrazovky věnoval své manželce, které zároveň vyznal lásku.

Divákům se nelíbí porotkyně Landová

Jakkoli byl sobotní díl zalitý láskou a pozitivními emocemi, divákům to nepřišlo dost. Kritiku schytala zejména porotkyně Landová, která je podle nich nudná, neusměvavá a nedává soutěži žádnou eleganci. Někteří dokonce s láskou a nadšením vzpomínali na porotkyni první řady Mirku van Gils Slavíkovou. „Tato řada je opravdu skvostná, všichni moc šikovní, ale v porotě chybí Mirka. Je to šoumenka. Stávající porotkyně je moc šikovná, sleduji Víkendové pečení, ale v těchto pořadech je jaksi leklá ryba,“ napsala jedna z pravidelných divaček. „Nedá se na ni moc dívat. Je taková nudná, nedává tomu žádnou šťávu,“ dodala jiná.

Jsou zde však i tací, kteří se složením poroty nemají žádný problém a zajímá je spíše průběh soutěže. Každý z nich má totiž v pořadu svého vlastního favorita, a pokud jsou na jeho jméno adresovány negativní komentáře nebo kritika, nemohou to skousnout. „Ano, favorita mám a není jen jeden. Vždy všechny pozoruji a vnímám, jací jsou. Často se nedokážu ubránit tomu, aby mě jejich lidské osudy nezasáhly,“ prozradila v komentářích další divačka.

Soutěž opustil Martin

Bohužel i tuto sobotu musel z kola ven jeden soutěžící. Černý Petr padl na Martina, kterému se příliš nedařilo. A co na to říká sám soutěžící? „Já jsem to tušil už od včerejška, kdy se mi nepovedl number cake, takže mně už to bylo jasný. Bylo by to i nespravedlivý, kdybych to nebyl já. Nejvíce mi bude chybět těch 12 lidí, kteří tady byli. Na ty budu vzpomínat pořád a doufám, že se uvidíme i po soutěži. A taky budu vzpomínat na štáb a na ty výzvy, co jsem tady zažil,“ prozradil v závěrečném medailonku.

Zdroj: Vlasta.cz, pořad Peče celá země, Česká televize

Související články