Zpěvák Petr Kolář se narodil 20. června 1967 v Českých Budějovicích. Ačkoli dělá svým fanouškům hudbou radost už několik desítek let, jeho životní příběh má zajímavé počátky. Na velká koncertní pódia se totiž dostal z lesnické školy ve Vimperku!

„Chtěl jsem jít na konzervatoř, ale můj prospěch tomu neodpovídal. Můj otec býval myslivec, já chtěl být v přírodě a jít v jeho šlépějích. Vůbec nelituju, byly to krásné roky, i když nejvíce jsem se těšil na víkendy, kdy jsme hráli s kapelou po tancovačkách. Školu jsem dodělal, mám výuční list jako mechanizátor lesní výroby,“ řekl Kolář v rozhovoru pro Náš Agel. 

Zdroj: Youtube

Vyráběl kazetové stropy

Práce dokonce jednu dobu zatáhla Petra Koláře do sousedního Rakouska, kde dělal pro truhlářskou firmu kazetové stropy. „Byla to dobrá práce, ale čtrnáct hodin denně, spali jsme v maringotkách, jedli pytlíkové polévky. Dělal jsem to dva roky,“ svěřil se. 

Hele, vole, nezpíváš špatně

Po dvou letech v Rakousku se Kolář přesunul zpátky do rodné země. Nejdříve žil v Plzni a tam pracoval jako zahradník, také dělal hospodského. „Takže dodnes umím točit pivo,“ říká zpěvák.

Po třech letech, co zpíval v muzikantské hospodě, si ho všimlo rádio a on začal točit reklamy. Jeho kariéra ale nabrala správný směr až v okamžiku, kdy ho jedna dívka přemluvila, aby zkusil konkurz na hlavní roli v muzikálu Dracula.

Kolář proto odjel do Prahy a přišel do Paláce kultury, kde před ním jako pomyslná „porota“ seděl Karel Svoboda, Zdeněk Borovec a Richard Hess. „Zazpíval jsem árii Draculy, čekal v zákulisí a vedle mě stál Dan Hůlka. Roli dostal on, nicméně Karel Svoboda za mnou přišel a říkal: „Hele, ty vole, nezpíváš špatně, měl bych místo ve sboru,“ popsal Našemu Agelu. 

S Karlem Svobodou si padli do oka. „Byl takový můj druhý táta, měl jsem v něm v Praze oporu. Než ale přišla písnička Ještě že tě lásko, mám, pracovali jsme deset let na jiných projektech – byl jsem sborista u Lucie Bílé, Karla Gotta, Dana Hůlky, začínal jsem od píky. Pak přišel muzikál Vlasy, kapely Precedens a Arakain. S Precedensem jsem zpíval téměř osm let,“ vysvětlil Kolář. 

Tak trochu bad boy

Zpěvák se nikdy netajil tím, že má rád alkohol, zejména pivo, víno a panáky. V roce 2015 vznikla hodně peprná fotka, kde leží na zemi vedle blonďaté dívky a v ruce drží pytlíček s bílým práškem. Je také pověstný tím, že se občas na večírku neudrží a sahá ženám tam, kam by jako zadaný muž neměl. 

Nevěru nevyžehlil ani písní

Svou první manželku, s níž má zpěvák dnes již dospělou dceru Jolanu, opustil Petr Kolář kvůli tanečnici Zuzaně. Tu si vzal a společně také přivedli na svět syny Petra a Honzíka. Vše vypadalo idylicky, dokud se neprovalila jeho nevěra s biletářkou z divadla Broadway Lenkou.

Ačkoli pro svou manželku jako omluvu složil píseň Navzdory hříchům svým, stejně mu neodpustila. „Podle manželky došlo ke ztrátě důvěry, už si spolu prostě nerozumíme,“ svěřil se zpěvák Blesku. 

Musel prodat luxusní vilu

Další velké problémy na sebe nenechaly dlouho čekat. Z kraje roku 2020 informoval Blesk, že je na Koláře uvalena exekuce. „Celkem exekucí vymáháno dlužné výživné k 7. 8. 2020: 139 tisíc korun,“ stálo tehdy podle Blesku v dokumentu. Bylo tedy nařízeno, že musí prodat svou milovanou vilu.

Zpěvák za ni nejprve chtěl 30 milionů, postupně ale musel slevit a nakonec za ni v minulém roce dostal polovinu. Složité období neustál ani jeho vztah s partnerkou Lenkou, která ho po několika společných letech opustila.

Přiznal novou lásku

Dnes se ale zdá, že je Petr Kolář z nejhoršího venku. Dokonce se na konci února pochlubil, že je znovu zamilovaný. „Nejsem sám, mám známost, a jak to dopadne, ukáže čas a život,“ svěřil se magazínu Showtime. V polovině dubna pak vydal nové album Tajný místa, a snad se tak v jeho životě vše definitivně otočilo k lepšímu.

Související články

Zdroj: vlasta.cz, csfd.cz, nasagel.cz, zeny.iprima.cz, idnes.cz, kafe.cz