Petr Kostka a Carmen Mayerová: Bok po boku šťastně a s humorem přes 50 let

Petra Šmídová | 18. 2. 2023
Petr Kostka a Zdeněk Junák v Četnických humoreskách
Carmen Mayerová a Petr Kostka s dcerou Terezou a vnukem Tondou
Petr Kostka s dcerou Terezou na archivním snímku

Zlatá svatba, tedy padesát let v manželství, je dnes poměrně unikátní záležitostí. Mezi Petrem Kostkou a Carmen Mayerovou ale panuje takové souznění a harmonie, že jim vztah klape i po více než pěti dekádách. A to i přesto, že ne vždy bylo vše zalité sluncem... Jak si osud pohrál s Petrem Kostkou?

Milovali jsme ho jako zákeřného Karlose ve Vorlíčkově filmu Což takhle dát si špenát i jako věčně nervózního a uhoněného pana Nováka v komediích Pátek není svátek nebo V podstatě jsme normální. Divácká srdce si získal i v celé řadě oblíbených seriálů jako například Sanitka, My holky z městečka, Synové a dcery Jakuba Skláře, Četnické humoresky a Hříchy pro pátera Knoxe. A nyní ho můžeme vídat jako zapáleného vlastence a šéfa obchodního domu Rudolfa Kučeru v seriálu Zlatá labuť režiséra Bisera Arichteva, který diváky přenese do nestálé atmosféry přelomu třicátých a čtyřicátých let minulého století a prostor nákupního centra, které bylo v tehdejším Československu považováno za nejmodernější chrám nákupů a luxusu.

Zdroj: Youtube

Seriálovou ženu ve Zlaté labuti Petru Kostkovi ztvárňuje Daniela Kolářová, s níž má herec před kamerami dva syny - Rudolfa mladšího, jehož hraje Petr Stach, který je na invalidním vozíku, a syna Petra, kterého ztvárnil Adam Vacula.

Marta Dancingerová: Z boxerky v Ordinaci holkou ulice a prodavačkou ve Zlaté labuti
Osobnosti

Marta Dancingerová: Z boxerky v Ordinaci holkou ulice a prodavačkou ve Zlaté labuti

Cestu ke štěstí lemovala tragédie

V reálném životě je manželkou charismatického herce Carmen Mayerová. Cesta ke šťastnému životu bok po boku ale nebyla jednoduchá. První manželkou Petra Kostky byla totiž Ingrid Vavrouchová. Z tohoto zpočátku láskyplného vztahu vzešly dvě dcery Zuzana a Helena. Herec se však záhy zakoukal do čerstvě rozvedené půvabné kolegyně Carmen a rozhodl se s ní žít.

Ivan Trojan: Z anděla Petronela vyšetřovatelem vražd
Osobnosti

Ivan Trojan: Z anděla Petronela vyšetřovatelem vražd

Došlo však k tragédii a Kostkova bývalá žena zemřela při autonehodě. Dcerky mu tak připadly do péče a s Carmen, která měla z prvního manželství dceru Kateřinu, najednou společně vychovávali tři děvčata. Život na psí knížku jim dlouhá léta vyhovoval. Své „ano“ si řekli až v roce 1972, a to především na žádost dcer, které si přály být rodina i na papíře.

Jiří Langmajer: Lepším člověkem jsem díky mojí Adéle, nejradši bych ji bral všude s sebou
Osobnosti

Jiří Langmajer: Lepším člověkem jsem díky mojí Adéle, nejradši bych ji bral všude s sebou

Další dívenka do party

Čtyři roky na to se manželům narodila další holčička do party, dcera Tereza, která je dnes úspěšnou herečkou a moderátorkou. Převahu žen v klanu Kostkových nakonec dorovnávají vnoučata – například syn Terezy Kostkové Antonín, kterého má s divadelním režisérem Petrem Kracikem. V minulém roce pár oslavil zlatou svatbu, tedy padesát let ve svazku manželském, ale žijí spolu ještě mnohem déle. A jejich rada, jak takového souznění docílit? Základem je humor, porozumění a tolerance.

Zdroj: vlasta.cz csfd.cz Tv Nova FTV Prima

Tagy Biser Arichtev Carmen Mayerová Což takhle dát si špenát Daniela Kolářová herec Petr Kostka Petr Kracik Petr Stach Rudolf Kučera Sanitka svatba Zlatá labuť