Herec Petr Kostka se narodil 11. června 1938 v Říčanech do umělecké rodiny. Maminka Františka Skálová-Winterová i otec Jiří Kostka byli herci. Malý Petr ale jít ve stopách rodičů zpočátku nechtěl.

Lákala ho matematika a přírodní vědy, dokonce pak studoval v Plzni střední ekonomickou školu. Nakonec ale přece jen neodolal, a jakmile odmaturoval, nastoupil na DAMU.

DAMU nedokončil

Už během studií se Kostka oženil s herečkou Ingrid Vavrouchovou, která v té době byla těhotná. Kostku tak čekal těžký úkol – musel si najít práci, aby rodinu uživil. Skončil tedy s DAMU a naplno se vrhl do hraní. Měl štěstí, protože brzy získal angažmá v Městských divadlech pražských, a také se pomalu začal dostávat k televizním rolím. 

Krásná Carmen mu zamotala hlavu

Když zrovna připravoval s kolegy letní představení Šeherezády ve Valdštejnské zahradě, seznámil se se svou budoucí životní láskou Carmen Mayerovou. „Oba si dodnes velmi silně pamatujeme ten okamžik, kdy se naše pohledy střetly. Zaujal mě svým šarmem, měl smysl pro humor, byl výtečný vypravěč a bylo ho všude plno,“ cituje Carmen web Prima Ženy.

Okamžitě mezi nimi přeskočila jiskra, i když byl v té době herec stále ženatý s Vavrouchovou. Jelikož ale od začátku oba cítili, že jeden od druhého chtějí víc než jen nezávazný románek, Kostka brzy manželku, s níž přivedl na svět dcery Zuzanu a Helenu, opustil. 

Zdroj: Youtube

Tragická smrt manželky

Koncem šedesátých let ale došlo k obrovské tragédii – Vavrouchová zemřela při autonehodě. Petr neváhal, okamžitě si vzal obě dcery do péče a s Carmen je zahrnuli láskou. 

Nějakou dobu ale trvalo, než si to ve společné domácnosti sedlo. Kostka dlouho nevycházel s dcerou Zuzanou. Ačkoli v mládí porodila syna Kryštofa, udržovala poté vztah pouze se ženami. Do rodiny patřila také dcera Kateřina, kterou má Carmen Mayerová ze svého prvního manželství.

Petru Kostkovi nevadilo, že má jeho dítě odlišnou sexuální orientaci, ale příčilo se mu, jak se dcera zachovala k partnerce Janě, když onemocněla rakovinou. Údajně se na ni vykašlala a našla si jinou. Herec i tehdy ukázal velké srdce a o nemocnou Janu se staral sám. Čas ale všechny rány zahojil a dnes už má k dceři Zuzaně znovu blízko. 

Společná dcera i adopce

Svatbu Kostka s Mayerovou původně neplánovali, a nebýt dcer, možná by se nevzali dodnes. „Přiměly nás k tomu naše holky, které si přály, abychom spolu nežili jen tak na hromádce,“ cituje herce web Prima Ženy.

Nakonec se vzali v roce 1972 a o dva roky později se jim narodila jediná společná dcera Tereza, která je také herečkou. Momentálně ji můžeme vídat každý týden v seriálu Jedna rodina. Manželé si později také na dálku adoptovali dceru Shamim, která je z Ugandy a dnes jí je 29 let.

Zasloužil by si milenku

Carmen Mayerová a Petr Kostka jsou spolu již přes půl století. Stále se milují a život jeden bez druhého si nedovedou představit. Carmen je velmi tolerantní, a dokonce před časem v 7 pádech Honzy Dědka otevřeně přiznala, že by jí nevadilo, kdyby si Petr užil i s jinou ženou. „No ano, vždyť si ji zaslouží. Podívejte se, co se stane za padesát let. Má bábu,“ překvapila moderátora Honzu Dědka.

Ten ale na něco takového nemá pomyšlení. „No ale když to máte dovolené, nebaví vás to. A já jsem šetrný,“ odmítl herec, kterého si diváci naposledy zamilovali v seriálu Zlatá labuť

Související články

Zdroj: vlasta.cz, zeny.iprima.cz, csfd.cz, ceskozive.cz, ctidoma.cz