Zpěvák Petr Kotvald se narodil 8. července 1959 v Žatci, kde také vyrůstal a poprvé tu stál na jevišti. Své první úspěchy sbíral na pěveckých soutěžích Mladá píseň Jihlava či Děčínská kotva. Zároveň byl v té době i studentem na elektrotechnické fakultě ČVUT, a dokonce se z něj stal inženýr.

Osudové spojení

Na počátku osmdesátých let hledala zpěvačka Hana Zagorová oživení svého týmu i repertoáru. Karel Vágner se dal tehdy do hledání a nakonec doporučil dát příležitost nejen Stanislavu Hložkovi, ale také Petru Kotvaldovi. Oba tehdy chytli šanci za pačesy a díky tomu měla jejich začínající kariéra raketový vzestup.

Z doprovodného dua se postupně stala oblíbená dvojice, jejíž hity si mnozí z nás zpívají dodnes. Tím největším je nejspíš píseň Holky z naší školky, populární je ale také song Můj čas ze seriálu Sanitka, který nazpívali společně se Zagorovou. 

VIDEO: Poslechněte si píseň Holky z naší školky a zavzpomínejte!

Zdroj: Youtube

Způsobil velký poprask

V roce 1986 se ale Petr Kotvald rozhodl překvapivě vystoupit z týmu Hany Zagorové, čímž ji rozesmutnil. Bylo to zcela bez ohlášení, jednoduše se chtěl v kariéře posunout. Zpočátku toho ale možná trochu litoval, protože musel překonat složité období.

„Nebylo to vnímáno jako pozitivní krok a nějaké klacky pod nohy mi lidé asi házeli. Bylo to těžké období,“ prozradil v rozhovoru pro Primu.

„Každý pořad, ve kterém jste chtěli dělat, schvalovali nějací kádrováci. Já jsem to tenkrát chtěl dělat jinak. Začal jsem nosit barevnější saka, stály mi vlasy na hlavě a měl jsem pod očima černé linky. V tu dobu to nebylo možné, byl to šok.“

O vlásek unikl smrti

Snaha vystoupit ze stínu slavnějších kolegů byla od začátku složitá. Hercovi navíc v roce 1989 začaly život komplikovat i zdravotní problémy. Praskl mu vřed na dvanácterníku a balancoval na hraně života a smrti.

„Slíbil jsem si, že uberu a nebudu za každou cenu tlačit na pilu. Rozhodl jsem se, že budu věci dělat jednoduše a v klidu. Jak přijdou, tak přijdou,“ přiznal Blesku.

Mumuland mu přinesl slávu

Trpělivost a píle se ale nakonec Kotvaldovi vyplatily a postupně se začal prosazovat i jako sólový zpěvák. V roce 2001 zbořil žebříčky hitparád se svou písní Mumuland. Byl to obrovský hit, který milovala nejen generace teenagerů, ale vlastně pomalu každý.

Zpěvák tehdy na křest alba pozval i Zagorovou s Hložkem a společně si to všichni užili. Krátce před tím ale přiznal, že se prakticky nevídali, protože k tomu jednoduše nebyl důvod. 

Paní Colombová? Ne tak docela

V osmdesátých letech byl Petr Kotvald platonickou láskou mnoha dívek a žen. On sám ale letos slaví krásných čtyřicet let v manželství s paní Hanou. Tu sice nikdo nikdy pořádně neviděl, ale pomyslnou paní Colombovou tak úplně není.

Hana svého manžela doprovází na jeho vystoupení jako taneční doprovod. Společně také přivedli na svět syna Mikuláše a dceru Viktorii, která jde v jeho stopách. I ona je součástí Kotvaldova hudebního týmu, vystupuje v něm jako vokalistka.

Syn žije na samotě

Hodně složité okamžiky si Kotvald s manželkou prožili kvůli depresím syna Mikuláše. Ty se mu spustily v době, kdy maturoval a čekaly ho přijímací zkoušky na AMU. Dokonce to zašlo tak daleko, že skončil v Bohnicích. Naštěstí se ale ze dna dokázal odrazit. Dnes žije spokojený život na samotě u lesa, kde se cítí nejlépe. 

„Je úplně mimo uměleckou branži, ale má velký přehled o elektronické muzice. Když natočím nějakou novou věc, tak mu to pošlu a pokaždé se bojím, co mi na to řekne. Ale on je velice tolerantní, protože ví, že pop se dělá jinak než světová taneční muzika,“ řekl Kotvald pro Lifee.

Dům ze 30. let jako oáza klidu

Dnes žije Petr Kotvald s milovanou manželkou v domě na okraji Prahy v blízkosti přírody. Jeho součástí je i velká zahrada, na které zpěvák rád pracuje, je to pro něj velký relax. Zajímavé je, že své bydlení našel Kotvald náhodně v inzerci na internetu a byla to pomyslná láska na první pohled. 

Související články

Zdroj: vlasta.cz, csfd.cz, kafe.cz, zeny.iprima.cz, tn.cz, cnn.iprima.cz, lifee.cz