Režisér Petr Kracik se narodil 3. června 1958 v Trutnově. Má vystudované nejenom herectví na Lidové konzervatoři, ale také režii na DAMU. Nejprve působil v brněnském Loutkovém divadle, poté se přesunul do Prahy.

Tam začal v Divadle E. F. Buriana, poté dostal nabídku na místo režiséra v Divadle pod Palmovkou, kterou od Oty Ševčíka rád přijal. Brzy se ukázalo, že má velké schopnosti, a dokonce v divadle působil v letech 1992–2013 jako ředitel. V posledních šesti letech je pak ředitelem Těšínského divadla

Ženy vždy přitahoval jako magnet

Nikdy to nebyl žádný přehnaný fešák, ale má charisma, kterému ženy zkrátka nedokážou odolat. Dnes je to třikrát rozvedený muž, který má šest dětí se čtyřmi různými ženami. Vždy mu ale vadilo, že se o něm říkalo, že je nenapravitelný sukničkář.

Sice má rád společnost žen, ale prý to vždy platilo jen v divadle. „A někdo neznalý z toho usoudil, že musím být takový i v soukromí,“ prozradil v rozhovoru pro Blesk. 

Neznámá klavíristka

Nejstaršího syna Viktora má režisér Petr Kracik s klavíristkou Adrianou. „On po ní zdědil talent a je vynikající jazzový pianista,“ prozradila webu Super před lety Tereza Kostková, jedna z jeho bývalých manželek. 

Románek s Vilmou Cibulkovou skončil potratem

Na milostný románek s Kracikem nemá dobré vzpomínky herečka Vilma Cibulková. Došlo k němu ještě v době, kdy studovala na DAMU. O pět let starší režisér byl tehdy ženatý, a když s ním Cibulková otěhotněla, šla na potrat.

To ji pak dlouho budilo ze snů, dokonce prý měla pocit, že ji v noci chodí strašit děti. Došlo to tak daleko, že se nakonec pokusila o sebevraždu

„Zachránil ji a pak se rozvedl. Ale ona utekla s pověstí rozvracečky cizích manželství do jiné náruče, opět ženaté,“ napsala Cibulková sama o sobě během pobytu v psychiatrické léčebně v pražských Bohnicích. Tam se v minulosti léčila ze závislosti na alkoholu.

Kateřina Macháčková kvůli němu ztratila důvěru v muže

S úsměvem na tváři nevzpomíná na společné chvíle s Kracikem ani další herečka, Kateřina Macháčková. Zklamal ji totiž natolik, že ztratila důvěru v muže. Macháčková o této životní epizodě nechce mluvit a podobně je na tom i Kracik.

„Jsem ve vlaku a nechci to řešit dneska. To bylo kdysi před lety a já se o tom nechci zpovídat zrovna dneska,“ zahrál to do autu režisér v rozhovoru pro Blesk, který se z něj tehdy snažil dostat nějaké vyjádření. 

Veronika Gajerová skončila sama s dětmi

Sedmnáct let svého života pak prožil s herečkou Veronikou Gajerovou. Tu si vzal a společně přivedli na svět syna Kryštofa a dceru Elišku. Láska skončila před téměř dvaceti let, herečka se tehdy ocitla sama se dvěma dětmi. 

„Petr mi nic neřekl, ale já tušila, že se něco děje, a v momentě, kdy jsem začala víc pátrat, jsem se začala i víc věcí dozvídat. Asi nejhorší na tom bylo to jeho lhaní, mlžení a že od nás několikrát odešel a zase se vrátil, až jsem nakonec řekla dost,“ prozradila Veronika v rozhovoru pro Ona Dnes. 

Ani s Terezou Kostkovou to nevyšlo

Brzy se ukázalo, že ji Kracik opustil kvůli půvabné herečce Tereze Kostkové. „Opustí i tebe! Vzpomeneš si na mě,“ varovala Gajerová svou kolegyni. Jenže ta si nenechala poradit, protože už tehdy byla omámena láskou.

Kracik požádal Kostkovou o ruku už v době, kdy byla těhotná. Tehdy třicetiletá herečka se za něj provdala na konci roku 2006, v dalším roce se jim pak narodil syn Antonín

O sedm let později se ale poprvé začalo šuškat o krizi, dokonce i o tom, že Kracik manželku opustil kvůli jiné ženě. „Ano, byla to krize. Jsou to věci, které provázejí úplně každý vztah. Bylo to o tom, že dvě osobnosti prošly určitým obdobím, ale konkrétní důvody nechci říkat,“ svěřila tehdy Tereza Kostková Blesku. 

Dokonale utajený rozvod

Manželství nakonec vydrželo devět let a Kostková o jeho konci promluvila s odstupem času až zkraje roku 2016. „Po upřímném oboustranném pokusu o zachování rodinného statu quo jsme se loni na podzim dohodli, že bude lepší najít jiné řešení a jinou cestu,“ řekla v době, kdy už byla několik měsíců rozvedenou ženou. Tehdy ale zachovala dekorum, a dokonce odmítla, že by za rozpadem manželství stál někdo třetí. 

Po rozvodu s krásnou Terezou se o Kracikovi už v souvislosti s dalšími ženami nemluví. Těžko si ale představit, že je od té doby sám. Možná se jen naučil své románky lépe skrývat. Sám by byl ale vždy raději, kdyby se o něm mluvilo jen jako o skvělém divadelním režisérovi. Jenže po těch všech eskapádách se ženami to dost dobře nejde. 

Zdroj: vlasta.cz, csfd.cz, krajskelisty.cz, ahaonline.cz, super.cz, zeny.iprima.cz

Související články