Petra Faltýnová se narodila 2. dubna 1978 v Praze a už v raném mládí byla velmi krásná, kariéra modelky byla tak na spadnutí. Modelingu se začala věnovat po dokončení Střední odborné školy Bohemia Regia v Praze. 

Tyčinka Koko a korunka pro vicemiss

S odstupem času se dá říct, že modelingová kariéra Petry Faltýnové začala v roce 1995, kdy se stala tváří reklamy na tyčinku Koko od společnosti Orion.

Dalším důležitým milníkem v jejím životě pak byla účast v soutěži Miss České republiky, kam Faltýnovou přihlásila její kamarádka, modelka Petra Minářová.

Nakonec uspěla a získala korunku pro 2. vicemiss České republiky. Rovněž se stala Miss Silueta, Miss Foto a Miss Sympatie. 

Zdroj: Youtube

Preiss byl její první velkou láskou

Faltýnová muže svou krásou a půvabem vždy přitahovala. Její první láskou byl dokonce Jan Preiss, syn známých rodičů Jany Preissové a Viktora Preisse.

„To byla láska velmi emotivní, hodně jsem ji prožívala. Nejen se smála, ale často i plakala. Vždy jsem se na něj těšila. I když ta naše láska byla platonická, byla milá,“ prozradila Faltýnová po letech v rozhovoru. 

Největší hokejová fanynka

Když v roce 1998 zaujala na Miss České republiky, všiml si jí exotický muž, napůl Libanonec, kterému s láskou říkávala Áza. Vydrželi spolu šest let, než ho vystřídal známý hokejista Martin Ručinský. 

V roce 2005 byla jeho největší fanynkou na MS v hokeji ve Vídni a začalo se jí říkat „Růčovka“. Později se ale v médiích objevily snímky Ručinského, jak se objímá s jinými ženami, a začalo se povídat, že je jí nevěrný. Z plánované svatby nakonec sešlo a následoval rozchod.

Jediné manželství jí štěstí nepřineslo

Doposud jediným mužem, který dokázal dostat Faltýnovou před oltář, byl podnikatel Simon Štekl. Za toho se provdala v roce 2008, jenže už po pár měsících ho podvedla s hercem Jiřím Langmajerem.

No, zlobila jsem. Každý udělá v životě nějakou blbost,“ uvedla tehdy. I tak spolu v roce 2010 založili rodinu a v pražské porodnici U Apolináře se jim narodila dcera Adriana. 

Manžela podváděla s nejlepším kamarádem

Petra ale „zlobila“ dál, o dva roky později se začalo povídat, že Faltýnová manžela podvádí s tehdy nejúspěšnějším českým moderátorem Leošem Marešem.

V květnu 2012 se pak poprvé objevili jako pár ve společnosti, a to na premiéře filmu Líbáš jako ďábel. Pikantní na tom bylo, že Mareš byl nejlepším kamarádem jejího manžela Štekla.

Jednoho dne se ti dva dokonce utkali v pěstním souboji v pražském baru Kozička. Ačkoli už tehdy Faltýnová s manželem skoro rok nebyla, stejně Štekl cítil, že si to musí s Marešem vyřídit.

„No, jednou to přijít muselo. Neřekli jsme si ani ahoj a dali jsme si do huby jako chlapi,“ přiznal Mareš krátce po incidentu. 

Vztah s Marešem byl jízda na horské dráze

Ve své době byli Faltýnová s Marešem nejsledovanějším párem českého showbyznysu. Není se ale čemu divit, protože jejich láska byla nejenom plná vášně, ale také rozchodů. V roce 2015 se nakonec jejich životní cesty rozdělily definitivně. 

„S Petrou jsme se rozešli. Žádné výčitky. Společné rozhodnutí. Myslím, že je správné. Krásná společná cesta skončila. Budu o ní vždy mluvit hezky. Přeju jí štěstí,“ oznámil tenkrát moderátor na svém Instagramu.

S miliardářem se měla jako v pohádce

O několik měsíců později skončila Faltýnová v náručí amerického miliardáře Davida. Zpočátku prožívali vztah na dálku, protože její dcera zrovna začala chodit do první třídy. Po čase se ale za ním přesunula na Floridu a vypadalo to, že jejich láska bude jen kvést.

Jenže v roce 2020 se začalo mluvit o problémech, modelka se proto přesunula zpátky do Prahy a začala bydlet v Řeporyjích. 

Místo lásky soud o miliony

Na konci uplynulého roku se v médiích objevily zprávy, že došlo k bouřlivému rozchodu. Američan David dokonce modelku zažaloval o 3,5 milionu korun.

Zdroj Blesku totiž tvrdí, že miliardář půjčil modelce asi 151 tisíc dolarů, a dokonce k této půjčce sepsali smlouvu. Faltýnová ale údajně od začátku odmítá platit, a vše by měl tedy řešit soud. 

Nová láska, nebo jen kamarádství?

V prosinci minulého roku se začala Faltýnová objevovat ve společnosti dalšího úspěšného podnikatele, a to Petera Kuchára. Ten sice tvrdí, že není jejím novým partnerem, ale chodí s ní na akce a objevuje se i u jejího domu. 

Až čas ukáže, jestli jednasedmdesátiletý podnikatel bude i Petřiným životním partnerem, o něhož se krásná modelka bude moci opřít, anebo brzy zakotví u někoho úplně jiného. O nápadníky nikdy neměla nouzi a dá se očekávat, že sama dlouho nebude. 

Zdroj: Vlasta.cz, Krajskelisty.cz, Zeny.iprima.cz, Dama.cz

Související články