Toccara Jones

Toccara Elaine Jones získala pozornost veřejnosti prostřednictvím soutěže Amerika hledá topmodelku, kde se stala první plnoštíhlou finalistkou. Sama sebe označovala za první černošskou baculatou supermodelku, která se prosadí na titulních stránkách módních časopisů.

Během soutěže excelovala, předváděla skvělé fotografie a svým živým charismatem a sexy plnou postavou si získala nejen porotu, ale také diváky. Po skončení soutěže se stala součástí agentury modelek Wilhelmina Models a skutečně se objevila na titulních stránkách různých časopisů, včetně Bee, The Next Level Magazine a Ebody.

Když ji fotograf Steven Meisel vyfotografoval pro italské vydání Vogue, dané vydání se stalo jedním z nejprodávanějších v historii tohoto časopisu.

Chloe Marshall

V roce 2008 získala anglická modelka titul Miss Surrey a stala se první plus size modelkou, která se probojovala do finále Miss Anglie. Procestovala mnoho zemí a měla příležitost rozvíjet svou modelingovou kariéru.

Její osobní příběh nyní slouží jako inspirace pro šíření poselství, že krása a úspěch nekončí s velikostí 36.

Chloe se přestěhovala do New Yorku, kde se věnovala modelingu a spolupracovala na různých kampaních pro Project Runway, Macy’s a Torrid – značku specializující se na oděvy pro nadměrné velikosti.

Její váha se odhaduje kolem 80 kilogramů. Některá zahraniční periodika Chloe odsuzují coby propagátorku obezity, toto nařčení však dobře stavěná modelka odmítá.

Naopak na svém Instagramu často postuje fotografie a videa z posilovny a nabádá sledující, aby se o svá těla starali.

Alva Claire

Díky své výjimečné exotické kráse se v osmnácti letech dostala do světa modelingových agentur. Stejně jako mnoho dalších modelek, i Alva musela čekat na svoje objevení. Klíčovým okamžikem se pro ni stala účast na přehlídce Fenty, kde začala jako stylistka v zákulisí.

Její nadřízení si však brzy všimli jejího potenciálu a požádali ji, aby se stala modelkou. Od té doby se pravidelně objevuje v módních časopisech, na přehlídkách a v reklamních kampaních a značky o ni projevují zájem.

Nedávno se stala tváří Rihanniny kolekce spodního prádla. Její jamajský otec a švédská matka jí propůjčují unikátní vzhled, který upoutává pozornost a otevírá dveře do světa módy.

Kate Dillon Levin

Kate Dillon začala s modelingem již v raném věku, ale na rozdíl od jiných zde uvedených dívek začínala jako tradiční modelka s perfektními mírami. V rozhovorech prozradila, že udržování štíhlé postavy bylo pro ni obrovským úsilím a genetika jí nepřála.

Byla nucena dodržovat extrémní dietu, často jedla pouze zeleninu a jedno jablko denně, což nakonec vedlo k jejímu vyčerpání a kolapsu. Později však objevila svět plus size modelingu a dostala příležitost pracovat pro značku Gucci.

Je také výjimečně vzdělaná, má dva bakalářské tituly v oborech politologie a mezinárodní vztahy a magisterský titul z mezinárodního rozvoje na Harvardově univerzitě.

VIDEO: Kate Dillion ve Vogue „Shape Issue“ o zkušenostech s modelingem. Podívejte se na video.

Zdroj: Youtube

Ashley Graham

Ashley Graham je pravděpodobně jednou z nejznámějších plus size modelek, zejména ve světě spodního prádla. Narodila se v roce 1987 v USA. V roce 2016 se stala první modelkou s nadměrnými rozměry, která se objevila na obálce vydání časopisu Sports Illustrated Swimsuit Issue.

Její modelingová kariéra začala dříve, než se stala veřejně známou. V roce 2001 podepsala exkluzivní smlouvu s renomovanou modelingovou agenturou Wilhelmina Models a o dva roky později ji již zastupovala stejně prestižní agentura Ford Models.

Objevila se v módních časopisech jako Vogue a Elle. Pravidelně spolupracuje se značkou Levi’s nebo italským módním domem Marina Rinaldi. Má dokonce svou vlastní kolekci plus size oblečení pro Addition Elle.

Je také aktivní propagátorkou sebelásky, což ukazuje i na svém instagramovém účtu. Veřejně tak podporuje ženy, aby si vážily samy sebe bez ohledu na svou velikost nebo životní fázi.

Zdroj: vlasta.cz, vogue.cz, prozeny.cz, Instagramy modelek, TV Show: America's next top model (series 3,4,9)

Související články