Úspěšný francouzský herec Alain Delon se narodil 8. listopadu 1935. Již v mládí byl jeho vzhled často předmětem obdivu, což komplikovalo jeho matce Edith osobní život. Lidé měli velmi často chuť nahlížet do kočárku a rádi na něho sahali. Aby tomu zabránila, připevnila na jeho kočárek varovný nápis.

Ostatně i sám Delon později prohlásil, že za svou hereckou kariéru vděčí převážně svému vzezření, za které děkuje své matce, která byla podle jeho slov nádherná a on je jejím živým odrazem.

Zdroj: Youtube

Adoptivní rodina

Mládí úspěšného herce ovšem nebylo tak veselé, jak by si asi všichni mohli představovat. Když byly malému Alainovi čtyři roky, jeho rodiče se rozvedli a každý si šel svou vlastní cestou. Ani jeden z nich se přitom o společného syna nechtěl starat, proto se uchýlili k jednoduchému řešení a tehdy zamlklého a smutného chlapce odeslali do římskokatolické internátní školy.

Delon však na tomto místě být nechtěl a všem dával jasně najevo, že nemá žádný vztah k bohu. Začal naplno ukazovat svou rebelskou povahu, a místo toho, aby vstoupil do kněžského stavu, byl ve 14 letech za nevhodné chování z této školy vyloučen.

Náhoda mu změnila život

Poté, co opustil internátní školu, začal přemýšlet, co bude dělat. Protože neměl ani korunu, musel pracovat všude, kde se dalo. Nejdříve zkusil práci číšníka, následovala kariéra vrátného a nakonec skončil jako úředník. A právě zde, zcela náhodou, potkal herečku Brigitte Auber, která ho pozvala na filmový festival do Cannes. Tam si pohledného Delona všiml americký lovec talentů a začala se psát zcela nová kapitola.

Pozval totiž tehdy sotva plnoletého Alaina na kamerové zkoušky a po nich mu ihned nabídl smlouvu, která měla jasně danou podmínku. Musí se naučit anglicky. O to se začínající herec sice pokusil, ale nakonec pro něj bylo výhodnější začít svou kariéru v rodné Francii. V roce 1958 tak začal natáčet film Kristýna.

Milostný přelétavec

Na natáčení filmu Kristýna se seznámil s pohlednou herečkou Romy Schneider, která ztvárnila roli císařovny Sissi. O rok později se zasnoubili a světu ukázali, jak moc se milují. Jenže prvotní nadšení rychle vyšumělo a ukázalo se, že Delon není věrný. Dvojice ve vztahu vydržela přibližně šest let, avšak nevěra byla jejich stálým společníkem.

Herec měl od počátku jejich zasnoubení aféru s německou modelkou Nico, která mu v roce 1962 porodila syna Christiana, přezdívaného Ari. Herec ale syna nikdy nepřijal jako svého. O rok později, v roce 1963, herec zrušil zasnoubení s Romy Schneider, neboť se zamiloval do jiné francouzské herečky, a to do Nathalie Barthélémy.

Foto: Alain Delon s dcerou, taktéž herečkou, na červeném koberci

Nedokázal být upřímný

Jeho rozchod s herečkou Romy Schneider však proběhl velmi neosobně. Herec nedokázal být upřímný a pohlédnout problému do očí. Romy nakonec nalezla ve svém bytě jen květiny se vzkazem, že je s Nathalií v Mexiku. Tento šok měl na citlivou a emocionálně nestabilní Romy tak silný dopad, že se pokusila o sebevraždu. Se svou milenkou se sice oženil, ale po pěti letech společného soužití se rozvedli.

Rok předtím se totiž při natáčení filmu Jeff seznámil s herečkou Mireille Darc (†79), s níž žil skoro patnáct let, ani tento vztah ale nevydržel. Následovala další osudová žena, kterou byla modelka Rosalie van Breemen (54). Ani ona ale zjevně nebyla ta pravá a v roce 2002 se pár rozešel.

Jako otec selhal

Jeho bohatý milostný život má i své následky. Alain Delon má čtyři děti, ale pouze u třech z nich se rozhodl uznat otcovství. S první manželkou Nathalií má syna Anthonyho (56), s Rosalií van Breemen má pak dceru Anouchku (29), též herečku, a syna Alaina-Fabiena (26), který se živí jako model.

Jeho divoký soukromý život však nezanechal žádné následky na jeho herecké kariéře. Hercovy profesní kvality jsou doposud na vysoké úrovni a o tom, že se stal ve světě filmu legendou, nemohou být žádné pochyby. Jeho největším oceněním je francouzská filmová cena César pro nejlepšího herce, kterou získal v roce 1985.

Zdroje: vlasta.cz, deadline, esquire, daily mail

Související články