Duo Eva a Vašek je po celé České republice velmi známé. Jejich písničky sklízejí i dnes velký úspěch. Ačkoliv tuto dvojici známe spíše jako zpěváky vystupující bok po boku, po několika letech se jejich pěvecké cesty rozdělily. V Čechách si za svůj život dokázali vydělat velmi pěkné peníze. Manželé se však už před lety rozhodli, že se chtějí posunout o krok dál, a svou legendární dechovou hudbu přesunuli za velkou louži.

Zdroj: Youtube

To se postupem času ukázalo jako ten nejlepší nápad, který mohli udělat. Podle dostupných informací tam duo Eva a Vašek stihlo vydělat miliony. Pro své fanoušky se stali bohy a takřka nikdo si neumí představit, že by už nezpívali spolu. Ale je to tak. Manželé se rozhodli vydat se každý svou cestou.

Eva si změnila jméno

Když se manželé před lety odstěhovali na Floridu, uvědomili si, že jména Eva a Vašek lidé v těchto končinách nedokážou vyslovit. Navíc jsou to pro ně dvě neznámá slova, která jim vůbec nic neříkají. Jak prozradil Václav Ševčík v jednom ze svých rozhovorů, těžko budou mít lidé rádi zpěváka, jehož pseudonym je pro ně špatně zapamatovatelný. Na situaci velmi rychle zareagovala Eva, která si změnila jméno na Eva Adams, a její popularita u amerického publika šla strmě nahoru.

„Myslím si, že to bylo šťastné řešení. Ona už dneska má na celé Floridě i v Texasu své diváky a posluchače. A to jméno, které oni umějí vyslovit, je velmi příjemné. Oni jí říkají Eva Adams, občas Eva a Adam, když vidí mě. Ale rozhodně by Eva a Vašek nevyslovili,“ prozradil v jednom ze svých rozhovorů její manžel, který svou ženu ve všem plně podporuje. A to i přesto, že se na čas jejich životy rozdělily.

Chtěli lepší budoucnost

Cesty do Ameriky jsou pro Václava čím dál tím náročnější, navíc jeho pracovní život už se nedá tak snadno skloubit s životem jeho manželky, která má ve Spojených státech nasmlouváno hodně zakázek. I proto se jejich životy na chvíli rozdělily a Vašek zůstane na letošní Vánoce doma sám. Do Ameriky odletěla pouze Eva s jejich dcerou. „Vše v životě je cíl a domluva. Eva tam má řadu smluv na vystoupení jako Eva Adams a já se věnuji v Čechách novému formátu hudby,“ dodal Václav.

Vašek Ševčík navíc vyvrátil fámy o tom, že by měl být mezi nimi rozvod na spadnutí. Podle něho jsou to pouhé diskuze od nepřejících lidí, kteří se jim pokoušejí znepříjemnit život i kariéru. Pro Václava je přitom odloučení naprosto přirozené. Svou manželku totiž od mládí připravoval na to, že se jednoho dne osamostatní a bude se věnovat sólo dráze. „Důvod byl prostý, jsem o sedmnáct let starší, oslavil jsem sedmdesát. Říkal jsem si, co by nastalo, kdyby se se mnou něco stalo. To by se Eva na pódiích musela představovat jako Eva bez Vaška? Proto nastoupila na sólovou dráhu,“ uzavírá věcně.

Zdroj: vlasta.cz, čtidoma, primaženy

Související články