Seznámili se na jihlavské soutěži Mladá píseň, kde si ihned padli do oka. Začali spolu zpívat, vytvořili umělecké duo a zanedlouho vznikl i jejich první hit Knoflíky lásky, který je vynesl na výsluní. Petra a o šest let mladší Ivetu však nepojila jen práce. Rozuměli si i v soukromí, načež začali vystupovat jako pár.

Zdroj: Youtube

Mladá zpěvačka, která prožívala svůj první vztah, lásce k Petrovi naprosto podlehla. Byl to on, kdo ji připravil o panenství, a kvůli němu také odešla z Frenštátu pod Radhoštěm do Prahy. „Rodiče nechtěli, abych šla pryč. Já jsem jim říkala, stejně máte smůlu, a sedla jsem na vlak,” zavzpomínala zpěvačka v dokumentu Pravdivý příběh Ivety B.

Skromný život umělců

V hlavním městě se dvojice ocitla s prázdnými kapsami, začátky tak pro ni nebyly jednoduché. Ovšem koncertováním pomalu ale jistě skládali korunku ke korunce. Z prvního vystoupení v Lucerna Baru zaplatili podnájem, později si za pět tisíc korun pořídili ojetou škodovku. A právě ta se mladému zpěvákovi stala osudnou.

Zástupy milenek, pláč i prosby

Petr byl pro Ivetu vším a jejich dvouletý vztah brala velmi vážně. Jenže zatímco ona si malovala společnou budoucnost, Sepéši si začal užívat s fanynkami. „Týral mě. Vodil si k nám do pokoje i milenky. Já protestovala, a tak mě třeba zamkl v koupelně,“ svěřila se v knize Iveta, která, přestože Petra milovala, po čase přiznala, že život s ním byl náročný. „Říkal, že si nemůže pomoct. Plakal a stále opakoval, že nemůže mít jenom jednu ženskou. Omlouval se a odprošoval. Pořád jsem si myslela, že ho změním, a zkoušela to vydržet,“ popisuje.

Podle pozdějších slov Petrova mladšího bratra Jana to ale byl pro Ivetu předem prohraný boj. „Bydleli spolu, spolu určitě i něco měli, ale Petr to nebral jako chození. Vím ale, že Iveta ano, a tak to i všude prezentovala. Byla mladší, zamilovaná, a ještě úplně nevěděla, jak to v životě chodí," prohlásil Jan s tím, že i když zpěváka Iveta určitě zaujala, žádné hlubší city k ní nechoval.

Syna se nedočkal

Jednu z fanynek Petr dokonce přivedl do jiného stavu. Tehdy sedmnáctiletá Marie Kovalská, dnes Belhocine, prodávala květiny v obchodním domě Kotva, netrvalo dlouho se se Sepéšim otěhotněla. Svého syna Petra ale zpěvák nikdy nespatřil. Zahynul pět měsíců před jeho narozením. Dnes by byl díky němu dědečkem.

Smrt na kolejích

Smrt Sepéšiho zastihla v pouhých pětadvaceti letech, 29. července 1985 na železničním přejezdu ve Františkových Lázních. „Když Petr zemřel, na nějaký čas jsem úplně vzdala život. Vrátila jsem se nazpátek domů a tam jsem nějak přežívala. Ztratila jsem tak dva roky života. Neuměla jsem si představit, že budu bez něj, že budu umět zpívat sama. Společné desky Knoflíky lásky se nedočkal,” svěřila ve své knize Iveta, která o mnoho let později, 29. dubna 2014, dobrovolně ukončila svůj život (podobně jako Sepéši nešťastnou náhodou) v kolejišti. Svou životní lásku tak přežila o necelých 29 let.

Zdroj: vlasta.cz profimedia.cz wikipedia.org TV Nova kniha Neměla jsem se narodit

Související články