Jemu bylo 60 let, byl hollywoodskou ikonou a sex symbolem a právě mu zkrachovalo druhé manželství se scenáristkou Melissou Mathison. Ona byla o 22 let mladší svobodná hvězda seriálu Ally McBealová, která si právě adoptovala syna. Setkali se v roce 2002 na udílení Zlatých glóbů a přeskočila mezi nimi jiskra, kterou prý Calista trochu přiživila tím, že na slavného Hana Sola a Indiana Jonese vylila svůj drink.

Zdroj: Youtube

Láska jako trám

Vínem politý stárnoucí herecký matador se neurazil, ale do drobné herečky ze seriálu, který nikdy neviděl, se jednoduše zamiloval. Calista Flockhart sice nějakou dobu odolávala, ale když viděla, jak to Harrison umí s dětmi, nebylo cesty zpět a pár se v roce 2003 sestěhoval, aby začal žít jako rodina.

I když si herci své soukromí vždy bedlivě střežili, tu a tam se společně ruku v ruce objevili na společenských událostech a oba zářili jako svíčky na narozeninovém dortu. Po sedmi letech se pak herečka dočkala romantické žádosti o ruku a o rok později už z ní byla paní „Fordová“.

Tajemství společného života

I když je herečka o celých 22 let mladší než její muž, jejich manželství je jedním z nejstabilnějších v celém Hollywoodu. Sama Calista přiznala, že věkový rozdíl vůbec nevnímá. Důležité je podle ní společně se často smát a trávit spolu čas. A ten tráví dvojice nejen na zemi, ale i v oblacích, protože oba doslova milují létání. Harrison Ford si zase v jednom z rozhovorů zavtipkoval, že tajemstvím šťastného vztahu je mlčení. Stačí prý jen mlčet a kývat hlavou. To je ale jen jedna z vtipných historek, které o sobě manželé čas od času sdílejí veřejnosti.

Herectví až na druhé koleji

Přestože měla herečka, která v těchto dnech slaví 59. narozeniny, našlápnuto na skvělou kariéru, vždy stavěla rodinu na první místo. Po adopci syna Liama a sňatku s Fordem se pak přestala herectví věnovat naplno. Čas od času si ale před kameru přeci jen odskočí.

Naposledy se výrazně zapsala do srdcí diváků jako Cat Grants v seriálu Supergirl, který se natáčel mezi lety 2015 a 2021. Ani zde ale nehrála celou dobu. Hned v roce 2015 přerušila natáčení kvůli letecké havárii svého manžela, kterého následně opečovávala. Následně natáčení přerušila podruhé, když se ho filmaři rozhodli přesunout pryč z Los Angeles a ona by nemohla trávit čas s rodinou. Vrátila se až v roce 2021. V kuloárech se ale šušká, že možná dojde na spolupráci Calisty a jejího manžela. Uvidíme tak, jestli svoji nehynoucí lásku dokážou zužitkovat i před kamerou.

Autor: Michaela Čentešová

Zdroj: vlasta.cz usmagazine.com people.com

Související články