Poprvé si Michael Douglas krásné Catherine všiml v roce 1998 ve filmu Zorro. Když se později setkali na filmovém festivalu v Deauville, bylo herci jasné, že tuhle krásku si nemůže nechat proklouznout mezi prsty. „Potkal jsem ji v baru a byla naprosto skvostná. Zeptal jsem se jí, zda by si se mnou nedala skleničku na dobrou noc,“ vzpomíná Douglas, který se po pár hodinách osmělil a pronesl: „Víš, že budu otcem tvých dětí?“

Zdroj: Youtube

Jenže Catherine ho utřela: „Hodně jsem toho o tobě slyšela a myslím, že je načase jít spát.“ To by ale nebyl Douglas, aby to jen tak vzdal. Zjistil si, že Zeta-Jones odjíždí natáčet film V zajetí na malý ostrov ve Skotsku, a tak nebyl problém zařídit malé překvapení. Po příjezdu na hotel čekaly na Catherine překrásné růže jako omluva. Tomuto romantickému gestu už brunetka nemohla odolat. Kartičku, která byla k pugétu přiložena, má herečka schovanou dodnes.

Předpověděl realitu

V prosinci 1999 Michael Douglas před Catherine poklekl a na silvestrovském výletě v Coloradu ji požádal o ruku. Rok nato se vzali a společně také přivítali na svět syna Dylana. V roce 2003 pak přišla na svět dcera Carys. Jak se zdá, hollywoodský herec měl první večer v baru pravdu – skutečně se stal otcem jejích dětí.

Cože? Táta není kuchař?

Kvůli médiím, která byla manželům neustále v patách – především kvůli pětadvacetiletému věkovému rozdílu – se ve stejném roce slavný pár rozhodl odstěhovat se na Bermudy. Ostrov jim nabídl tak dokonalé útočiště, že jejich děti ani nevěděly, že mají slavné rodiče. To, že táta nepracuje v restauraci a neobrací palačinky, nýbrž že je slavným hercem, zjistila dcera Carys až v roce 2009, kdy se rodina vrátila zpět do New Yorku.

Rakovina i bipolární porucha

Po návratu do rušného velkoměsta však pohodová idyla skončila. Hned ten rok Michael onemocněl rakovinou hrtanu. Proces ozařování a chemoterapií nebyl jednoduchý pro něj ani pro jeho ženu. „Nejtěžší bylo vidět jeho únavu, protože Michael nebývá nikdy unavený. Jestli totiž můj muž něco má, je to síla,“ zavzpomínala na nelehké období plné stresu a bezesných nocí Catherine. Úleva přišla až s jeho uzdravením. O několik let později se pro změnu Zeta-Jones léčila s bipolární poruchou.

Nesmíte to vzdát s prvním problémem

A hollywoodský pár se nevyhnul ani pomluvám. Bývalá zaměstnankyně obvinila Michaela Douglase z toho, že před ní před třiceti lety masturboval. Všechny nástrahy posledních let ale manželé překonali, a dokonce se shodují na tom, že je ještě víc stmelily. „Nesmíte vztah vzdát, když přijde první problém, protože věřte, že nebude poslední,“ odpověděla Catherine Zeta-Jones na to, jaký je recept na dlouhodobé manželství. Dnes jsou manželé symbolem nerozlučné lásky.

Zajímavosti

  • Michael s Catherine se vzali 18. listopadu 2000 při extravagantním obřadu v hotelu Plaza v New Yorku. Svatby se zúčastnila řada slavných hostů, včetně Toma Hankse, Whoopi Goldberg, Anthonyho Hopkinse, Brada Pitta a Goldie Hawn.
  • Douglas a těhotná Zeta-Jones se 23. března 2003 zúčastnili 75. ročníku předávání Oscarů. Herečka zpívala píseň I Move On ze soundtracku k filmu Chicago společně se svou kolegyní Queen Latifah a poté si odnesla Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli za roli Velmy Kelly v tomto muzikálovém hitu.
  • Na začátku 90. let vydala ve Velké Británii několik singlů. V roce 1994 se s duetem True Love Ways umístila na 38. místě v UK Top 75 Singles Chart.
  • Jméno si herečka vytvořila složením křestních jmen svých babiček. Ta z matčiny strany se jmenovala Catherine Fair, druhá ze strany otce Zeta Jones. 
  • Má velšského otce a irskou matku. Narodila se 25. 9. 1969 ve Walesu, v městečku Swansea.

Zdroj: vlasta.cz facts.net csfd.cz walesonline.co.uk people.com

Související články