Macaulay Carson Culkin se narodil v roce 1980 jako třetí dítě rodičů, kteří sice nebyli schopni sami vydělat dostatek peněz, ale zato věděli, jak zpeněžit svých sedm dětí. Otec Christopher byl v 60. letech krátce hereckou hvězdičkou, a tak se rozhodl, že jeho děti to dotáhnou dál než on. Jakmile se děti naučily sedět, šup s nimi před kameru. Macaulay se začal ve čtyřech letech objevovat v televizních reklamách a seriálech a první třídu už zažíval střídavě na place a ve škole. Otec, světe, div se, přestal pracovat a začal za svého milého synka inkasovat peníze. Za první díl filmu Sám doma to bylo pouhých 40 tisíc dolarů, to bylo Macaulayovi deset let. Za dvojku už to ale hodilo šestimístnou částku. A rodiče začali své zlatíčko dojit.

Zdroj: Youtube

Ve čtrnácti do důchodu

Do čtrnácti let natočil Culkin devět filmů, neměl čas užívat si ani dětství, ani peníze, které si vydělal. Vydělal 100 milionů dolarů, ale rodičům to bylo málo. Nakonec se rozhádali všichni, rodiče mezi sebou a Macaulay toho měl taky dost a rozhodl se jít do hereckého důchodu. A začaly soudní tahanice, které po dvou letech ukončil nejvyšší soud zákazem pro rodiče. Těm tak ze života zmizel nejen tučný příjem, ale i blonďatý syn, který s nimi přerušil styky.

Je těžké být sám

Tohle všechno, co se kolem mladého herce dělo, zapříčinilo, že si jen těžko hledal kamarády, a můžeme se jen domnívat, jak moc toužil po obyčejné rodině. I to byl možná důvod, proč se hned v 18 letech oženil. A stejně tak se není co divit, že manželství vydrželo jen 2 roky. A Macaulay byl zase sám a začal koketovat s drogami.

Když se pak v roce 2003 dal dohromady s herečkou Milou Kunis, vypadalo to nadějně. Začal hrát v seriálech, zkoušet v divadle a napsal knihu. Jenže své démony nedokázal zvládnout. A tak mu jeho láska utekla k herci Ashtonu Kutcherovi a jako na potvoru s ním založila rodinu. A opět tu byla samota, od které Culkinovi odpomohly drogy. A tentokrát to nebyla jen marihuana a léky, ale chtělo to větší kalibr. A Kevin ze Sám doma se dal na heroin.

V té době o něj začal mít svět konečně starost, trpěl bulimií a bulvární fotografové ho nejednou načapali, jak se ulicemi potuluje jako bezdomovec. Hvězda první velikosti, kterou obdivoval celý svět, skončila jako nejšpinavější ubožák. I takový je Hollywood.

Láska hory přenáší

Jak už se jednou ukázalo, Macaulay Culkin potřebuje k životu lásku a porozumění. To znovu pocítil v roce 2017, kdy se seznámil s herečkou Brendou Song. O rok později se už lépe vypadající Culkin objevil v reklamně na Google Assistant, kde parodoval sám sebe v roli Kevina, založil web magazín Bunny Ears a začal hrát v nezávislých filmech.

V roce 2021 se páru narodil syn, kterého pojmenovali po Culkinově tragicky zesnulé sestře Dakotě, a v roce 2023 přivítali na svět druhého potomka, syna Carsona. Přejme Macaulayovi, aby už nikdy nebyl sám nejen doma.

Zdroj: vlasta.cz mirror.co.uk

Související články