Jaké nejlepší a nejikoničtější modely v minulosti oblékla a ze kterých čerpá inspiraci třeba i dnes její snacha Kate? Tohle jsou nejznámější outfity, kterými dokázala ohromit.

Zásnubní kostýmek

Na prvním místě nelze nezmínit modrý kostýmek sestávající ze sukně a kabátku, pod kterým měla Diana bílou blůzu s mašlí u krku. Jde o outfit, ve kterém se objevila na oficiálních fotografiích oznamujících zásnuby s princem Charlesem.

Komplet v královské modré skvěle doplňoval safírový zásnubní prsten a pocházel z obchodního domu Harrods. Nešlo tedy o žádného vyhlášeného návrháře ani šaty na zakázku.

Svatební šaty

Ve výčtu nesmíme opomenout ani Dianiny svatební šaty, které v roce 1981 inspirovaly nejednu nevěstu. Návrhářské duo Elizabeth a David Emanuelovi si Diana sama vybrala, protože se jí líbil kousek z jejich butiku. Na výrobu honosné róby bylo potřeba 41 metrů látky a jenom samotná vlečka měřila přes sedm a půl metru, závoj byl dokonce ještě delší.

Šaty pomsty

O ikonický módní moment se Diana přičinila v roce 1994, když na party Vanity Fair oblékla pro ni nezvykle sexy model. Takzvané malé černé disponovaly spadlými rameny a odhalovaly princezniny štíhlé nohy.

Dodnes se o nich hovoří jako o šatech pomsty, protože je Diana vynesla krátce poté, co současný král Karel III. přiznal svůj poměr s Camillou Parker Bowles. Zdálo se, jako by Diana chtěla ukázat, o co přišel. Šaty navrhla designérka Christina Stambolian.

Zdroj: Youtube

Šaty na tanec s Travoltou

Když se Diana v roce 1985 oblékala na recepci v Bílém domě, ještě samozřejmě netušila, že si ten večer zatančí s idolem ženských srdcí a hvězdou Pomády Johnem Travoltou.

Nutno ale dodat, že jí to ten večer neobyčejně slušelo. Měla na sobě tmavě modré sametové šaty se spadlými rameny od britského návrháře Victora Edelsteina.

Kostýmek à la Jackie Kennedy

V roce 1995 se Diana před nastoupenými vojáky v Kentu prošla v růžovém kostýmku, který skvěle zapadá to přetrvávajícího trendu barbie core. Ten odstartovala premiéra hraného filmu o panence Barbie v hlavní roli s Margot Robbie. Kostýmek Versace nápadně připomínal model Chanel, který na sobě měla Jackie Kennedy v roce 1963, když byl na jejího manžela spáchán atentát.

Outfit do fitka

Z ležérnějších modelů neupadl ani po letech v zapomnění outfit, ve které byla Diana vyfocena v roce 1995. Na sobě měla mikinu Virgin Atlantic a oranžové cyklistické šortky. Takzvané bike shorts jsou opět v módě už několik let a rozhodně se nenosí jen na cvičení. V roce 2019 byla mikina z obrázku podle Vanity Fair vydražena za více než třiapadesát tisíc dolarů.

Zdroj: vlasta.cz, me.popsugar.com, businessinsider.com, elle.com/uk, cosmopolitan.com, people.com

Související články