Velikonoční mše, korunovace krále Karla III. i udílení cen BAFTA. Společenský kalendář princezny Kate je jako každý rok velmi nabitý. Speciální příležitosti si žádají stylové modely a o ty rozhodně není v Katině šatníku nouze.

Zdroj: Youtube

Pocta Dianě

V květnu zažila Velká Británie jeden z důležitých momentů své novodobé historie – a sice korunovaci krále Karla III. U této příležitosti princezna Kate oblékla dlouhé bílé šaty Alexander McQueen s ozdobnými výšivkami růží, bodláků, narcisů a trojlístku, které symbolizují čtyři národy Spojeného království. Přes ně měla slavnostní červenomodré roucho a hlavu jí zdobila květinová čelenka. Diamantové náušnice s perlami dříve patřily princezně Dianě, které tak Kate projevila už poněkolikáté svou úctu.

Blankytná romantika

Záhy po korunovaci hostili princezna a její choť princ William zahradní slavnost. A jestliže vám jsou modré šaty Elie Saab doplněné kloboučkem značky Philip Treacy povědomé, potom máte skvělou paměť. Princezna už je totiž oblékla v roce 2019 u příležitosti dostihů, které se každoročně konají pod záštitou královské rodiny. Během čtyř let rozhodně nevyšly z módy a Kate v nich znovu udělala parádu.

Na ležérní notu

Při návštěvě nadace Dame Kelly Holmes Trust vypadala Kate jako sluníčko. A to nejen díky svému všudypřítomnému zářivému úsměvu, ale také se na tom podílelo elegantní žluté sáčko značky LK Bennett. To doplnila bílým tričkem, kalhotami a teniskami. Dokázala, že i méně formální outfity zvládá na jedničku.

V královské modré

Královská modrá je jednou z princezniných oblíbených barev a jako tmavovlásce jí také moc sluší. Na velikonoční mši dorazila do kostela v modrém kabátku od své jmenovkyně Catherine Walker. A jak je jejím oblíbeným zvykem, vytáhla ho ze skříně už podruhé. Pozornost na sebe upoutala nejen oděvem, ale také karmínovým lakem na nehty. Na členku britské královské rodiny to totiž bylo docela odvážné.

Nečekaná extravagance

Na udílení britských filmových cen BAFTA, které se konalo v únoru, princezna poněkud překvapila. Ne však bílými šaty na jedno rameno Alexander McQueen, které opět zrecyklovala, ale odvážnými doplňky v podobě černých operních rukaviček a výrazných náušnic. Zatímco rukavičky pocházely od oblíbené rukavičkářky královny Alžběty II., bronzové květinové náušnice Kate pořídila v módním řetězci Zara.

Za Červenou karkulku

Na jednu z akcí pořádanou královskou nadací oblékla princezna Kate asymetricky střižený červený kalhotový kostýmek, v němž byla skutečně nepřehlédnutelná. Postarala se o to její oblíbená značka Alexander McQueen. Kostýmek doplnila stejnobarevným psaníčkem a lodičkami, a vytvořila tak trendy monochromatický look.

Zdroj: Vlasta.cz, Profimedia

Související články